90- latka i 68-latek omal nie zamarzli we własnych domach.

0
180
zdjęcie ilustracyjne, Pixabay

Wczoraj w powiecie tomaszowskim przed wychłodzeniem zostały uratowane dwie starsze, samotnie mieszkające osoby. Dzięki czujności sąsiedzkiej i sprawnemu działaniu służb ratunkowych, 90-letnia mieszkanka gminy Susiec oraz 68-latek z gminy Lubycza Królewska w porę otrzymali pomoc. Nie bądźmy obojętni i zwracajmy uwagę na takie osoby mieszkające w naszym sąsiedztwie.

Jak ważna jest pomoc międzysąsiedzka i troska o drugiego człowieka świadczą wczorajsze interwencje, dzięki którym udało się uratować przed wychłodzeniem dwoje mieszkańców powiatu tomaszowskiego.

Pierwsze zgłoszenie dotyczyło starszej, samotnie mieszkającej kobiety z gminy Susiec, której wołanie o pomoc usłyszał sąsiad. 90-letnia seniorka przewróciła się i miała problemy ze wstaniem. Na miejsce zostali skierowani policjanci oraz strażacy, którzy ze względu na zamknięte drzwi mieszkania, do środka weszli przez okno. W domu panowała niska temperatura, a kobieta potrzebowała pomocy medycznej. Seniorka została przewieziona do szpitala.

Kolejna interwencja dotyczyła 68-letniego mieszkańca gminy Lubycza Królewska, do którego pojechali dzielnicowi z miejscowego posterunku. W wychłodzonym domu policjanci zastali mężczyznę z którym kontakt był utrudniony. 68-latek mieszkał samotnie w trudnych warunkach bytowych. Mundurowi wezwali na miejsce załogę karetki pogotowia, która zabrała mężczyznę do szpitala.

Tomaszowscy policjanci apelują o zwracanie szczególnej uwagi na zamieszkałe w bliskim sąsiedztwie osoby samotne, które ze względu na sytuację życiową, podeszły wiek czy niepełnosprawność mogą być narażone na zagrożenia, jakie niesie ze sobą okres zimowy, a w szczególności działanie niskich temperatur. Jeden telefon na numer alarmowy 112 może uratować komuś życie.

źródło: KPP Tomaszów Lubelski

Poprzedni artykuł“Polska ilustracja dla dzieci” w BWA Galerii Zamojskiej
Następny artykułPrzed nami Koncert Noworoczny “Zamojszczyzny”
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments