23-latek wyszedł z domowej izolacji. Grozi mu 8 lat za kratami

0
200

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 23-latek z gminy Werbkowice, który zamiast przebywać w obowiązkowej izolacji domowej w związku z pozytywnym wynikiem testu na obecność koronawirusa, wyszedł z domu. Policjanci zatrzymali go podczas kontroli drogowej, gdy jechał autem. Za złamanie obowiązujących przepisów 23-latkowi grozi kara grzywny w wysokości 5 tysięcy złotych. Sprawa trafi także do prokuratury, która wyjaśni czy mężczyzna sprowadził niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób, wtedy 23-latek będzie odpowiadał za przestępstwo za które grozi kara do 8 lat pozbawiania wolności.

Niestety po raz kolejny dochodzi do łamania obowiązujących przepisów, które mają służyć zdrowiu i bezpieczeństwu nas wszystkich. Osoby mające przebywać w kwarantannie, a lekceważące zalecenia służb i wysiłki wszystkich osób w walce z epidemią koronawirusa, są karane wysokimi karami pieniężnymi.

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 23-letni mieszkaniec gminy Werbkowice, który pomimo pozytywnego wyniku testu na obecność koronawirusa i obowiązku pozostania w izolacji domowej wyszedł z domu. Policjanci zatrzymali mężczyznę podczas kontroli drogowej, gdy jechał swoim autem. Za złamanie obowiązujących przepisów 23-latkowi grozi kara grzywny w wysokości 5 tysięcy złotych. Sprawa trafi także do prokuratury, która wyjaśni czy mężczyzna sprowadził niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób, wtedy 23-latek będzie odpowiadał za przestępstwo za które grozi kara do 8 lat pozbawiania wolności.

Policjanci przypominają, że osoby objęte kwarantanną mają obowiązek przebywać we wskazanym przez siebie miejscu i stosować się do zaleceń służb sanitarnych.

Po raz kolejny apelujemy również o odpowiedzialność i troskę o życie i zdrowie swoje i innych. Tylko wspólne, solidarne zachowania nas wszystkich mogą nam pomóc w walce z epidemią.

Źródło: KMP Hrubieszów, aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak

Poprzedni artykułDodatek osłonowy dla mieszkańców Miasta Zamość
Następny artykułOgólnopolski Ranking Liceów i Techników 2022. Jak wypadły zamojskie szkoły?
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments