Mamy 49 nowych stróżów prawa [ZDJĘCIA]

0
238
fot. KWP w Lublinie

Kolejni policjanci zasilili lubelski garnizon Policji. W szeregi naszej formacji wstąpiło 49 nowych funkcjonariuszy. Dziś trzynastu z nich złożyło ślubowanie w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Młodzi stróże prawa z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie – nadinspektora Artura Bieleckiego otrzymali legitymacje służbowe.

49 funkcjonariuszy zostało przyjętych jeszcze w grudniowym naborze. Wśród tej grupy mundurowych jest 25 mężczyzn i 24 kobiety. W całym 2021 roku do służby w naszym garnizonie wstąpiło 162 policjantów. Z uwagi na obostrzenia wynikające z panującej epidemii, ślubowania przyjętych do służby stróżów prawa mają skromniejszy charakter i odbywają się w macierzystych jednostkach.

Dzisiaj w Sali Konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie ślubowanie złożyło trzynastu nowych funkcjonariuszy. “Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej świadom podejmowanych obowiązków policjanta ślubuję…” – to początek roty ślubowania wypowiedzianej przez policyjnych adeptów podczas uroczystej zbiórki. Młodych funkcjonariuszy powitał w naszych szeregach Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie – nadinspektor Artur Bielecki. Z rąk Komendanta stróże prawa otrzymali legitymacje służbowe.

Nowo przyjęci do lubelskiej Policji funkcjonariusze zostali wyłonieni w postępowaniu kwalifikacyjnym spośród szeregu kandydatów. Rekruci musieli przejść przez kilka etapów, obejmujących test wiedzy, ocenę sprawności fizycznej, test psychologiczny, rozmowę kwalifikacyjną oraz komisję lekarską. Dodatkowe punkty kandydaci zyskiwali za posiadane kwalifikacje.

Młodzi policjanci po ukończeniu szkolenia podstawowego będą wypełniać słowa złożonej roty ślubowania w codziennej służbie dbając o bezpieczeństwo mieszkańców Lubelszczyzny. Nowi stróże prawa zasilą szeregi komend w: Lublinie, Zamościu, Białej Podlaskiej, Chełmie, Kraśniku, Lubartowie, Łukowie, Łęcznej, Opolu Lubelskim, Parczewie, Puławach, Rykach, Świdniku, Oddziale Prewencji Policji w Lublinie i Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

źródło: KWP w Lublinie

Poprzedni artykułPijany kierowca volkswagena uderzył w betonowy przepust
Następny artykułTurniej szachowy w ZDK
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments