Dzielnicowy wszedł przez okno, by uratować 77 – latka

0
153
Fot. Policja

Dzięki sąsiedzkiej czujności i szybkiej reakcji dzielnicowych starszy schorowany mężczyzna uzyskał natychmiastową pomoc. Mieszkający samotnie 77-latek przewrócił się na podłodze w swoim domu i nie mógł wstać. W celu ratowania jego życia jeden z policjantów wszedł do jego mieszkania przez okno. Mężczyzna wymagał pomocy medycznej. Został przewieziony do szpitala.

W sylwestrowe popołudnie dyżurny tomaszowskiej policji otrzymał zgłoszenie od zaniepokojonego mieszkańca Sabaudii Cegielni dotyczące braku kontaktu ze starszym, schorowanym sąsiadem.

Pod wskazany adres natychmiast pojechali dzielnicowi: aspirant Patryk Nowak oraz aspirant sztabowy Adam Seńko. Na miejscu okazało się, że drzwi do domu są zamknięte od środka. W związku z podejrzeniem, że życie i zdrowie mężczyzny jest zagrożone, funkcjonariusze podjęli decyzję o wejściu do domu przez okno. Jak się okazało, mieszkający tam samotnie 77-latek przewrócił się i leżał na podłodze. Kontakt z nim był utrudniony. Policjanci udzielili mu pierwszej pomocy przedmedycznej i przekazali załodze karetki pogotowia. Mężczyzna został hospitalizowany.

źródło: KPP Tomaszów Lubelski

Poprzedni artykułKoncert Andrzeja Piasecznego w Zamościu.
Następny artykułZDK zaprasza do udziału w akcji “Szczęście podaj dalej”
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments