Jacnia: groźne potrącenie pieszego

0
251

Do wypadku z udziałem pieszego doszło w miejscowości Jacnia. Kierujący skodą potrącił mężczyznę, który nagle wtargnął na jezdnię, w miejscu gdzie nie było przejścia dla pieszych. 58-letni pieszy z ciężkimi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Kierujący skodą był trzeźwy, od pieszego pobrano krew do badań. Szczegóły wypadku ustalają zamojscy policjanci. Apelujemy o ostrożność na drodze.

Do wypadku doszło wczoraj około godziny 16:30 na drodze wojewódzkiej w miejscowości Jacnia (gmina Adamów). Powiadomieni o zdarzeniu policjanci pracując na miejscu wypadku wstępnie ustalili, że kierujący skodą jechał od strony Krasnobrodu. Widział, jak na chodniku z jego prawej strony rozmawiają dwaj mężczyźni, nagle jeden z nich odwrócił się i wszedł na jezdnię, w miejscu gdzie nie było przejścia dla pieszych. 36-latek z gminy Krasnobród, który kierował skodą nie zdążył zahamować, samochód uderzył w pieszego.

Pieszy to 58-letni mieszkaniec gminy Adamów, z ciężkimi obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący skodą był trzeźwy. Od pieszego pobrano krew, wynik badania wykaże stan jego trzeźwości w czasie wypadku.

Na miejscu wypadku pracowali policjanci, wykonane przez nich czynności procesowe oraz prowadzone postępowanie pozwolą na ustalenie szczegółowego przebiegu i okoliczności zdarzenia.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie ostrożności i stosowanie zasady ograniczonego zaufania na drodze. Przypominamy, że pieszy zobowiązany jest do przechodzenia przez jezdnię jedynie w miejscu do tego wyznaczonym. Przechodzenie przez jezdnię w innych miejscach jest niebezpieczne. Bardzo niebezpieczne jest także nagłe wtargnięcie na jezdnię przed nadjeżdżającym samochodem — nawet na oznakowanym przejściu dla pieszych. Takie nieodpowiedzialne zachowanie może zakończyć się tragicznie.

Źródło: KMP Zamość, starszy aspirant Dorota Krukowska – Bubiło

 

Poprzedni artykuł170 tysięcy zł kosztowała mężczyznę “znajomość” z 32-latką z Singapuru
Następny artykułBardzo dobra wiadomość – Orkiestra Symfoniczna objęta mecenatem Państwa
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments