Ślisko na drogach! W regionie doszło dziś do kilku kolizji.

0
284
fot. KMP Zamość

Na terenie powiatu zamojskiego dzisiaj doszło już do kilku zdarzeń drogowych, których przyczyną był styl jazdy kierowców niedostosowany do trudnych zimowych warunków drogowych. Do jednego z nich doszło w gminie Zwierzyniec, gdzie zderzyły się dwa osobowe nissany. Kierowcom nic się nie stało, poważnie uszkodzone zostały jedynie pojazdy. W Kotlicach natomiast kierujący seatem zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z kierującą oplem. Tutaj kierowcy trafili do szpitala. Dalszej hospitalizacji wymagał 33-letni kierowca seata.

Padający od rana marznący deszcz spowodował, że na drogach jest bardzo ślisko. Na terenie naszego powiatu doszło już do kilku zdarzeń drogowych. Głównymi ich przyczynami był niewłaściwy styl jazdy kierujących, którzy zapomnieli o tym, że jest ślisko.

Do jednego ze zdarzeń doszło w miejscowości Wywłoczka (gmina Zwierzyniec). Ze wstępnych ustaleń powiadomionych o kolizji policjantów wynika, że 67-letni kierujący nissanem almera na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwny pas ruchu doprowadzając do zderzenia z jadącym z naprzeciwka nissanem qashqai.

Na szczęście kierującym nic poważnego się nie stało. Uszkodzone zostały jedynie samochody. Badanie alkomatem wykazało, że obaj kierowcy byli trzeźwi.

W podobny sposób doszło do zdarzenia drogowego w Kotlicach (gmina Miączyn). Wstępne ustalenia mundurowych wskazują, że kierujący seatem także na łuku drogi zderzył się z jadącym z naprzeciwko oplem. Zarówna 55-latka, która kierowała oplem jak i 33-letni kierowca seata trafili do szpitala. Po badaniach okazało się, że obrażeń doznał 33-latek. Kierujący byli trzeźwi.

Przyczyną powyższych zdarzeń była prawdopodobnie nadmierna prędkość, niedostosowana do panujących aktualnie warunków drogowych. Policja apeluje o ostrożność i rozważną jazdę. Pamiętajmy, że na śliskiej nawierzchni droga hamowania wydłuża się, łatwiej też wpaść w niekontrolowany poślizg. Zdejmijmy wiec nogę z gazu, tak aby każdy z nas bezpiecznie mógł dotrzeć do celu podróży.

źródło: KMP Zamość

Poprzedni artykułZAMOŚĆ: Przywrócenie organizacji ruchu w obrębie Starego Miasta
Następny artykułZAMOŚĆ: Szlachetna Paczka z Zakładu Karnego
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments