Zakończyła się przebudowa drogi powiatowej Zwierzyniec – Józefów Roztoczański

0
513

Długo wyczekiwana inwestycja na drodze powiatowej nr 2951L Zwierzyniec – Józefów Roztoczański zostanie uroczyście otwarta i symbolicznie przekazana do użytkowania w czwartek, 16 grudnia 2021 roku. Nową nawierzchnię zyskał odcinek o dł. 8,6 km, który był już w bardzo złym stanie technicznym.

Droga zlokalizowana jest na obrzeżach powiatu zamojskiego, w większości przebiega przez tereny leśne Nadleśnictwa Zwierzyniec oraz obszar Roztoczańskiego Parku Narodowego w Zwierzyńcu. Mimo swojej peryferyjności i niewielkiej liczby gospodarstw zlokalizowanych przy niej, stanowi ważny element układu komunikacyjnego łączącego dwa powiaty: zamojski (Gminy: Zwierzyniec, Krasnobród) i biłgorajski (Gmina Józefów). Wymienione gminy wskazane są w dokumentach planistycznych województwa lubelskiego jako obszary zagrożone trwałą marginalizacją, a jednocześnie uznaje się ich wysoki potencjał turystyczny i walory krajoznawcze. Jednocześnie gminy pełnią ważną turystyczno-gospodarczą rolę nie tylko w powiecie zamojskim, ale zauważalny jest wzrost ich znaczenia dla całego województwa. Nowa droga rozwiąże problem komunikacyjny turystów dojeżdżających na Roztocze z południa Polski.

Wartość zadania po przetargu wyniosła blisko 6,4 mln zł. Poza zaangażowaniem środków własnych (ponad 920 tys. zł), Powiat Zamojski pozyskał środki finansowe z: Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (2 mln zł), Funduszu Leśnego (3 mln zł), Województwa Lubelskiego (200 tys. zł) oraz Gminy Zwierzyniec (ponad 278 tys. zł).

Efektem wspólnego działania jednostek i zaangażowania środków finansowych z różnorodnych źródeł jest ponadlokalny zysk społeczny dla korzystających z przebudowanej drogi. 

Poprzedni artykułZAMOŚĆ: Konkurs na najładniejszy piernik świąteczny
Następny artykułDo 12 tys. zł na drugie i kolejne dziecko.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments