Oszustwo na “domek w Zakopanem”

0
181
zdjęcie ilustracyjne, Pixabay

Na fałszywe ogłoszenie oferty sylwestrowej trafił 22-latek z powiatu tomaszowskiego. Na portalu ogłoszeniowym wyszukał i chciał zarezerwować domek wczasowy w Zakopanem. W wyniku tego oszustwa stracił ponad 700 złotych jako zapłata zaliczki za 4-dniowy pobyt w górach. Apelujemy o dokładne sprawdzanie obiektów noclegowych przed dokonaniem wszelkich opłat.

Wczoraj do tomaszowskiej komendy zgłosił się 22-latek z gminy Tomaszów Lubelski. Młody mężczyzna oświadczył, że został oszukany na 720 złotych. Kwotę tę wpłacił tytułem zaliczki za pobyt w domku wczasowym w Zakopanem na okres sylwestrowy.

Atrakcyjną ofertę znalazł na popularnym portalu ogłoszeniowym. Skontaktował się z osobą z ogłoszenia w celu omówienia szczegółów wynajmu. Osoba z którą rozmawiał zasugerowała, że szczegóły rezerwacji prześle za pośrednictwem poczty mailowej.

Młody mężczyzna otrzymał informacje o konieczności wpłacenia zadatku za pobyt w kwocie 720 złotych. Pieniądze wpłacił na wskazane w mailu konto bankowe. Po dokonanej płatności kontakt z osobą z ogłoszenia został zerwany.

To już kolejny przypadek oszustwa związanego z fałszywą ofertą sylwestrową w Zakopanem. Przypominamy, że decydując się na rezerwację domku wczasowego konieczne jest sprawdzenie czy obiekt faktycznie istnieje. Pełną kwotę za wczasy wpłacajmy najlepiej na miejscu, w trakcie lub po zakwaterowaniu. Oferty oszustów zazwyczaj będą zawierały opłaty rezerwacyjne, a także zachętę do wpłacenia od razu całej kwoty za pobyt, dzięki czemu otrzymamy zniżkę. Dokonując wcześniejszych opłat za pobyt kierujmy się zasadą ograniczonego zaufania.

źródło: KPP Tomaszów Lubelski

źródło: KPP Tomaszów Lubelski
źródło: KPP Tomaszów Lubelski
Poprzedni artykułDo 12 tys. zł na drugie i kolejne dziecko.
Następny artykułWychodzimy w góry – dlaczego warto mieć wykupione ubezpieczenie?
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments