Alarmy bombowe w szkołach w Zamościu i regionie. Ewakuacja uczniów i pracowników

0
425
z ostatniej chwili
z ostatniej chwili

Alarmy bombowe w szkołach w Zamościu i regionie. Niemal większość szkół z Zamościa i Powiatu Zamojskiego otrzymało w nocy oraz dziś rano maile informujące o podłożeniu ładunków wybuchowych. Na nogi postawiona została straż pożarna i policja. Wszystkie zgłoszenia są sprawdzane przez służby. 

Odnotowujemy dziś zgłoszenia o alarmach bombowych w szkołach na terenie Zamościa i całego Powiatu Zamojskiego, m.in. w Szczebrzeszynie czy Sitnie. Wszystkie na bieżąco sprawdzamy. Maile o podłożeniu ładunków wybuchowych otrzymało dotychczas 28 szkół i przedszkoli. Nieetatowa Grupa Rozpoznania Minersko – Pirotechnicznego zajmuje się sprawdzaniem budynków szkół i terenów wokół nich. Na tę chwilę nie potwierdziliśmy żadnego zagrożenia. – poinformowała nas w rozmowie Dorota Krukowska- Bubiło, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

 

W niektórych szkołach czynności policyjne zostały już zakończone. Zgłoszenia okazały się fałszywe. W innych, działania sprawdzające jeszcze trwają. W trzech placówkach podjęto decyzje o ewakuacji uczniów i pracowników.

 

 

Poprzedni artykułRemontujesz swój dom? Skorzystaj z kodów rabatowych Kuplio.pl!
Następny artykułNowa filia biblioteczna i uroczysta gala na 100- lecie Książnicy Zamojskiej [ZDJĘCIA, LISTA NAGRODZONYCH]
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments