Jak dobrać listwy przysufitowe do wystroju mieszkania?

2
201
GAIA

O ostatecznym charakterze wystroju danej przestrzeni decydują najdrobniejsze detale. To właśnie szczegóły, pojedyncze elementy dekoracyjne sprawiają, że wnętrze ma określony styl i jest estetyczne. Zastanawiasz się, jak dopracować pokój lub salon, aby był odpowiednio wykończony i robił pożądane wrażenie? Zadbaj o detale – o ich jakość, charakter, rozmieszczenie. Możesz wykorzystać listwy sufitowe, które mają rozmaite zastosowania w różnych stylach wnętrzarskich. Jak wybrać odpowiednie listwy i czym się kierować przy wyborze?

Jak wybrać odpowiednią listwę przysufitową?

Listwy przysufitowe są najczęściej montowane jako element łączący ścianę z sufitem. Odpowiednio dobrana sztukateria nadaje pomieszczeniu elegancję, spójność i harmonię. Najważniejsze jest to, aby listwy pasowały do wszystkich pozostałych elementów wystroju. Na rynku dostępne są różne modele: od najprostszych, po najbardziej wyrafinowane i bogato zdobione. Jeśli wybierasz listwy, zwróć uwagę, z jakiego materiału są one wykonane. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór takiego, który będzie trwały, odporny i wytrzymały. Listwy powinny być też lekkie, gdyż montuje się je dość wysoko. Jednym z najczęściej wybieranych materiałów jest poliuretan. Ma on odpowiednie parametry, jest odporny na uszkodzenia, na wilgoć, zmiany temperatur, a dodatkowo lekki. Istnieje możliwość wyboru listwy z oświetleniem. Takie rozwiązanie zalecane jest do wnętrz o bardziej nowoczesnym charakterze.

Elastyczne listwy przysufitowe w różnych kolorach

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem listwy, to oprócz jej kształtu musisz zdecydować o kolorze. Jednym z najlepszych rozwiązań jest wybór modelu, który został odpowiednio zagruntowany i przygotowany do malowania. Dzięki temu każdy może bardzo precyzyjnie dobrać odpowiedni kolor i odcień tego elementu. Listwa może być tego samego koloru, co ściana albo sufit, może też mieć barwę kontrastującą albo bardzo podobną, ale różniącą się nieco odcieniem. Każdy z tych wyborów dookreśli ostateczny charakter wnętrza. Jeśli kupisz listwę, która została przygotowana do malowania, to na dowolnym etapie możesz wybrać dowolny kolor. Będziesz mógł ją pomalować przed montażem albo już po. Możesz malować listwę dopiero wtedy, gdy całe pomieszczenie będzie wykończone albo na dowolnym etapie zmienić jej kolor. Warto wybrać te produkty, które są elastyczne. Dzięki temu bez trudu ukryjesz niedoskonałości i nierówności ścian. Takie listwy można montować na ścianach prostych, ale też na łukach i nierównościach.

Wielkość listwy a wielkość pomieszczenia

Wiele zależy od wielkości pomieszczenia. Do niewielkich wnętrz raczej sprawdzą się prostsze formy, cieńsze, mniej dominujące. Zbyt duże albo bogato zdobione listwy mogłyby optycznie zmniejszyć przestrzeń i nadać jej przytłaczający charakter. Do pomieszczeń bardziej przestronnych, o wyższych i ścianach można wybrać szersze modele z różnymi zdobieniami. Warto jednak uwzględnić charakter innych detali, takich jak: klamki, framugi, ramy okienne. Jeśli pozostałe elementy są raczej stonowane, to listwy mogą być bardziej wyraziste. Jeśli inne dekoracje są dominujące, to powinny pozostać w tle. Ważne, aby odpowiednio wyważyć przestrzeń.

Listwy dopasowane do stylu wnętrza

Każdy styl wnętrzarski ma określone cechy. Listwy przysufitowe powinny być spójne z założeniami stylistyki, w jakiej urządzone jest pomieszczenie. Do wnętrz minimalistycznych, nowoczesnych wybierz proste formy. Możesz zdecydować się na podświetlane listwy i pobawić się relacją kolorystyczną między nimi, innymi elementami wystroju oraz barwą światła. Do wnętrz stylizowanych na klasyczne, barokowe, bardziej tradycyjne, warto wybrać listwy zdobione. Takie modele można dopasować do ram luster znajdujących się w pomieszczeniu albo do ram obrazów. Jeśli zależy Ci na uzyskaniu jeszcze bardziej efektownego i spójnego rezultatu, możesz skomponować listwy z umieszczoną na suficie kopułą.

2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
cdscsdc345

<a href=”https://www.all-answers.ru/index/novosti/sozdanie-mobilnyx-prilozhenij-i-servisov”>AO1 jd ナ </a>
<a href=”https://tadgikov.net/raznoe/5001-paropylesosy-osobennosti-i-dostoinstva.html”>0KY6 mm フ </a>
<a href=”https://tadgikov.net/raznoe/5004-osobennosti-remonta-gazovykh-kotlov.html”>HTLL iw フ </a>
<a href=”https://lifepeople.info/main/remni-podcherkivayushhie-taliyu-zhenshhiny/”>FNA zw ャ </a>
<a href=”https://medport.info/raznoe/gluhota-i-sluhovye-apparaty.html”>LWW bv 丹</a>
<a href=”https://glomu.ru/kursy-anglijskogo-po-skype-osnovnye-dostoinstva/”>C71O c4 Ѫ </a>
<a href=”http://ecad.ru/kak-vybrat-sostav-anticellyulitnogo-krema.html”>V8FK 9s ャ </a>
<a href=”https://artikul.net/1363-td-vimos-kachestvennye-stroymaterialy-i-ne-tolko.html”>7BM fz 鎰 </a>
<a href=”https://bss-fork.ru/4363-stoit-li-ispolzovat-peschanik-dlya-oblicovki-fasada.html”>HZF 9u キ </a>

cdscsdc345
<a href="https://www.all-answers.ru/index/novosti/sozdanie-mobilnyx-prilozhenij-i-servisov">AO1 jd ナ </a>
<a href="https://tadgikov.net/raznoe/5001-paropylesosy-osobennosti-i-dostoinstva.html">0KY6 mm フ </a>
<a href="https://tadgikov.net/raznoe/5004-osobennosti-remonta-gazovykh-kotlov.html">HTLL iw フ </a>
<a href="https://lifepeople.info/main/remni-podcherkivayushhie-taliyu-zhenshhiny/">FNA zw ャ </a>
<a href="https://medport.info/raznoe/gluhota-i-sluhovye-apparaty.html">LWW bv 丹</a>
<a href="https://glomu.ru/kursy-anglijskogo-po-skype-osnovnye-dostoinstva/">C71O c4 Ѫ </a>
<a href="http://ecad.ru/kak-vybrat-sostav-anticellyulitnogo-krema.html">V8FK 9s ャ </a>
<a href="https://artikul.net/1363-td-vimos-kachestvennye-stroymaterialy-i-ne-tolko.html">7BM fz 鎰 </a>
<a href="https://bss-fork.ru/4363-stoit-li-ispolzovat-peschanik-dlya-oblicovki-fasada.html">HZF 9u キ </a>