Uroczyste zwieńczenie obchodów 100-lecia Książnicy Zamojskiej [PROGRAM]

0
122
fot. Książnica Zamojska
GAIA

W bieżącym roku Książnica Zamojska im. S. K. Zamoyskiego w Zamościu obchodzi setne urodziny. Z tej okazji odbywały się liczne wydarzenia popularyzujące czytanie i literaturę. Zwieńczeniem obchodów będzie – w dniu 1 grudnia – uroczyste spotkanie jubileuszowe oraz oficjalne otwarcie nowej siedziby Filii Bibliotecznej nr 6.

Wydarzenie rozpocznie się o godz 10.00 od uroczystego otwarcia nowego lokalu Filii nr 6, zmodernizowanego w ramach realizacji dwuletniego projektu współfinansowanego przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Miasto Zamość „Biblioteka w nowej przestrzeni – adaptacja i modernizacja”. 

Filia, obsługująca około 4 500 mieszkańców zyskała nowocześnie urządzony i wyposażony lokal. Na pamiątkę obchodów Jubileuszu w ścianę nowej siedziby Filii nr 6 wmurowano kapsułę czasu, która otwarta zostanie za 70 lat. 

Dalsza część wydarzenia, podsumowująca całoroczny cykl obchodów jubileuszowych, rozpocznie się o godz. 11.30 w Zamojskim Domu Kultury. Zaplanowano m.in.: krótką opowieść o bibliotece, wystąpienia okolicznościowe Dyrektora Biblioteki Piotra Bartnika, osób patronujących obchodom jubileuszowym i zaproszonych gości, wręczenie odznaczeń i wyróżnień oraz koncert. Na zakończenie przewidziano poczęstunek.

Uroczystości towarzyszyć będzie wystawa ph. „Biblioteka. Przeszłość i teraźniejszość” opowiadająca o historii zamojskiej biblioteki od 1921 roku, czyli jej początku. 

30 listopada br. o godz. 7.00 w Kościele św. Michała Archanioła w Zamościu odprawiona zostanie Msza św. w intencji byłych i obecnych pracowników Biblioteki Publicznej w Zamościu.

biblioteka budynek Uroczyste zwieńczenie obchodów 100-lecia Książnicy Zamojskiej [PROGRAM]
fot. Książnica Zamojska
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments