Mocne przemówienie Adriana Góry na Parlamencie Młodych RP [FILM, ZDJĘCIA]

0
495

W sobotę, 20 listopada w Senacie RP odbyło się VI posiedzenie Parlamentu Młodych Rzeczypospolitej Polskiej. Uczestniczył w nim Adrian Góra – prezes zamojskiego koła Młodych dla Wolności, który to w ostrych słowach wypowiedział się m.in. na temat obecnej sytuacji na granicy.

Młody Parlamentarzysta, w swoim przemówieniu poruszył temat działań na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa Narodu Polskiego. Jak stwierdził:

„Bezpieczeństwa, które przez jednych uznawane jest za wartość kluczową, zaś przez niektórych ludzi, zamkniętych w lewicowej bańce ideologicznej jest traktowane niepoważnie. Ludzi, którzy jeszcze niedawno praktykowali rajdy z reklamówkami na polskiej granicy, kreując cyrk z poważnego konfliktu międzynarodowego. Ludzi, którzy głosili, że najpierw należy przyjąć, a później dopiero sprawdzić tych, którzy dziś rzucają kamieniami w polskie służby. Ludzi, którzy uważają, że straż graniczna popełnia zbrodnie przeciwko ludzkości.”

20-latek wyraził również ubolewanie nad stanem uzbrojenia polskiego społeczeństwa. Nie oszczędził także rządzących, obwiniając ich za brak działań na rzecz rozwijania bezpieczeństwa już na najniższym szczeblu zorganizowania społecznego, tj. na szczeblu samorządowym.

„Jako ciekawostkę dodam, że zgodnie z założeniami rządu z 2017 roku, w każdym powiecie do 2020 roku miała powstać strzelnica, czyli w sumie ponad 300 w kraju. Wiecie Państwo ile powstało? Dwie!” – grzmiał młodzieniec.

Przemówienie zakończył apelem:

„Pamiętajmy, iż rozbrojenie społeczeństwa jest najlepszym i najskuteczniejszym sposobem jego zniewolenia. Dlatego też zadbajmy o rzeczywisty potencjał obronny Rzeczpospolitej, nie tylko modernizując polską armię, ale też rozwijając kulturę bezpieczeństwa w duchu i sercu każdego Polaka.”

Po zakończeniu mowy, prezes zamojskiego koła Młodych dla Wolności wzniósł kartkę z napisem #DziękujęObrońcomGranic, jak twierdzi jako „wyraz solidarności i wdzięczności dla służb strzegących granic”.

Adrian Góra w czasie prac Parlamentu Młodych pełnił również rolę wiceprzewodniczącego Parlamentarnego Klubu Młodych dla Wolności, którego to przegłosowane zostały aż 4 uchwały. Między innymi „Uchwała o Kulturze Bezpieczeństwa w Samorządach”, której autorem był Adrian.

Poprzedni artykułZAMOŚĆ: Hala OSIR już po remoncie!
Następny artykułZAMOŚĆ: Wybił szybę w autobusie MZK. Poszukuje go policja.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments