Ukradli automat do gier, by “uchronić” go przed “nalotem celników”

0
245
fot. KPP Tomaszów Lubelski

Tomaszowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 34 i 40 lat, którzy z lokalu na terenie miasta ukradli automat do gier hazardowych. Następnie pokonując zabezpieczenia maszyny, zabrali z niej pieniądze. Jak później tłumaczyli, wszystko po to, by „uchronić” nielegalne automaty przed kontrolą służb celno-skarbowych.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend. Tomaszowscy kryminalni podczas wykonywanej realizacji, zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 34 i 40 lat, którzy dokonali kradzieży i włamania do automatu do gier, który wynieśli z lokalu na terenie Tomaszowa Lubelskiego.

Z ustaleń wynikało, że na terenie miasta, znajdują się automaty wykorzystywane do nielegalnych gier hazardowych. Funkcjonariusze po siłowym wejściu do typowanego lokalu, ujawnili i zabezpieczyli 3 automaty do gier hazardowych. W środku znajdowało się również dwóch mężczyzn, którzy byli zaskoczeni widokiem mundurowych. Tłumaczyli, że są jedynie klientami lokalu.

Policjanci nie dali wiary ich zapewnieniom. W miejscu zamieszkania jednego z zatrzymanych zabezpieczono automat do gier, z którego sprawcy zdążyli zabrać pieniądze. Zostali zatrzymani w salonie, do którego wrócili po resztę urządzeń.

Swoje zachowanie, jeden z zatrzymanych tłumaczył upojeniem alkoholowym oraz chęcią ukrycia automatów przed „nalotem celników”. Ostatecznie zdążyli ukraść tylko jedno urządzenie, z którego wyciągnęli nieokreśloną na tym etapie postępowania kwotę pieniędzy.

Dochodzenie, które będzie prowadzone w tej sprawie wykaże, kto jest odpowiedzialny za organizowanie nielegalnych gier hazardowych oraz wyjaśni rolę poszczególnych osób w procederze kradzieży automatu oraz włamania i zaboru jego zawartości.

źródło: KPP Tomaszów Lubelski

 

Poprzedni artykułZAMOŚĆ: Obchody 79. rocznicy wysiedleń Zamojszczyzny [PROGRAM]
Następny artykułCzy konflikt na granicy będzie eskalował? Rozmowa z Marcinem Romanowskim, wiceministrem sprawiedliwości
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments