Wtargnęli do mieszkania, pobili 21-latka i zdemolowali mieszkanie

0
217
GAIA

Trzej mężczyźni w wieku 25, 31 i 33 lat odpowiedzą za pobicie mieszkańca gminy Zwierzyniec. W czasie, gdy pokrzywdzony spał, wdarli się do jego domu, bili go pięściami i kopali, następnie zdemolowali mieszkanie i uciekli. Policjanci zatrzymali agresorów i przedstawili im zarzuty. Przed sądem odpowiedzą za pobicie, zniszczenie wyposażenia domu oraz naruszenie miru domowego.

O pobiciu 21-latka z gminy Zwierzyniec dyżurny zamojskiej Policji został powiadomiony we czwartek późnym wieczorem. Ze zgłoszenia wynikało, że do domu pokrzywdzonego wtargnęło kilku mężczyzn. 21-latek w tym czasie spał, ze snu wyrwały go krzyki, po chwili poczuł uderzenia. Sprawcy bili go pięściami i kopali po całym ciele. Po ataku i zdemolowaniu pokoju, w którym przebywał pokrzywdzony – napastnicy uciekli. 21-latek zaalarmował bliskich, oni o pobiciu powiadomili służby ratunkowe. Przybyła na miejsce załoga karetki pogotowia przewiozła 21-latka do szpitala celem wykonania specjalistycznych badań. Natychmiast w domu pokrzywdzonego pojawili się również policjanci.

Mundurowi ze Zwierzyńca zajęli się wyjaśnieniem sprawy oraz ustaleniem osób odpowiedzialnych za pobicie. Jeden z podejrzanych, 25-latek z Lublina, w sobotę został zatrzymany. Trafił do policyjnego aresztu. Policjanci ze Zwierzyńca ustalili również pozostałych podejrzanych. Byli to dwaj mężczyźni w wieku 31 i 33 lat. Zgromadzony materiał dowodowy oraz ustalenia w sprawie pozwoliły na przedstawienie im zarzutów. Usłyszeli je wczoraj. Odpowiedzą za to, że działając wspólnie i w porozumieniu pobili 21-latka, wdzierając się do jego mieszkania zakłócili mir domowy, zniszczyli wyposażenie domu oraz należący do pokrzywdzonego telefon komórkowy. Prawdopodobnie powodem ich agresji skierowanej wobec 21-latka były wcześniejsze kłótnie pokrzywdzonego z ich kuzynem.

Zgodnie z kodeksem karnym za pobicie grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. Za niszczenie cudzego mienia ruchomego można trafić do zakładu karnego nawet na 5 lat. Natomiast, kto wdziera się do cudzego domu zakłócając tym mir domowy podlega odpowiedzialności w wymiarze kary do roku pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Zamość, starszy aspirant Dorota Krukowska – Bubiło

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments