Poważny wypadek w Sitańcu. Kierowca volkswagena uderzył w betonowy przepust

1
292
GAIA

W Sitańcu kierujący volkswagenem zjechał do przydrożnego rowu i uderzył w betonowy przepust. 37-letni kierowca wraz z pasażerką z obrażeniami ciała trafili do szpitala. Kierujący był trzeźwy, a przyczyną wypadku było prawdopodobnie zmęczenie kierowcy oraz zbyt duża prędkość, z jaką poruszał się 37-latek.

Do wypadku doszło wczoraj rano na drodze krajowej numer 17 w Sitańcu. Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu zdarzenia policjantów z zamojskiej komendy wynika, że kierujący volkswagenem jechał od strony Zamościa w kierunku Lublina. Na prostym odcinku drogi nagle zjechał na przeciwny pas ruchu, lewe pobocze a następnie do przydrożnego rowu, gdzie uderzył w betonowy przepust.

Siedzącego za kierownicą passata 37-latka oraz 54-letnią pasażerką z rozbitego pojazdu uwolnili strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu. Z obrażeniami ciała oboje zostali przewiezieni do szpitala. Policyjne badanie stanu trzeźwości wykazało, że 37-letni obywatel Ukrainy był trzeźwy. Prawdopodobnie przyczyną wypadku było zmęczenie kierującego. Do wypadku przyczyniła się także zbyt duża prędkość, z jaką poruszał się 37-latek, która doprowadziła do utarty panowania nad pojazdem.

Na miejscu wypadku pracowały służby ratunkowe. Wówczas ruchu na DK17, w miejscu gdzie doszło do zdarzenia był utrudniony i odbywał się wahadłowo. Szczegółowy przebieg wypadku ustalają policjanci.

info: starszy aspirant Dorota Krukowska – Bubiło (KMP Zamość)

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Roman Walinowski

„Do wypadku przyczyniła się także zbyt duża prędkość, z jaką poruszał się 37-latek, która doprowadziła do utarty panowania nad pojazdem.” – a to kto stwierdził że jest podawane jako pewnik ? Chodzi o uczciwość dziennikarską, tak rzadką dzisiaj