Policjanci troszczą się o zdrowie mieszkańców i przeprowadzają kontrolę (ZDJĘCIA)

1
114
GAIA

Policjanci stale prowadzą działania ukierunkowane na walkę z Covid-19. Codziennie prowadzą kontrole w środkach komunikacji publicznej, sklepach oraz galeriach handlowych. Reagują w sytuacjach, gdy osoby, narażając siebie oraz innych na utratę zdrowia, nie stosują się do przepisów i nie zasłaniają ust i nosa maseczką. Apelujemy o stosowanie się do obostrzeń, które mają na celu ochronę zdrowia i życia nas wszystkich.

Liczba zachorowań na COVID-19 niestety ciągle rośnie. Tylko wspólnymi siłami możemy doprowadzić do tego, że pandemia wyhamuje i przestanie zagrażać naszemu życiu. Należy przestrzegać wprowadzonych obostrzeń, stosować dystans społeczny oraz zasłaniać nos i usta w miejscach, w których do noszenia maseczek zobowiązują nas przepisy prawa.

Policjanci z zamojskiej komendy każdego dnia walczą z pandemią. Systematycznie kontrolują sklepy, galerie handlowe oraz środki transportu publicznego. Zwracają uwagę i reagują wobec osób, które nie przestrzegają obowiązku zakrywania ust i nosa. Podejmują własne inicjatywy, reagują też na informacje przekazywane przez mieszkańców, których niepokoi lekceważące podejście innych osób do obostrzeń.

Tylko wczoraj na terenie naszego powiatu policjanci skontrolowali blisko 100 placówek handlowych i środków komunikacji publicznej. Z powodu lekceważącego stosunku do obowiązku zasłaniania ust i nosa interweniowali wobec ponad 50 osób. Policjanci stosowali mandaty albo pouczenia, w kilku przypadkach sprawy zostaną skierowane do sądu.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo jest naszą wspólną sprawą. Wszystkie obostrzenia mają na celu ochronę naszego życia i zdrowia. Dlatego zachowujmy się odpowiedzialnie, stosujmy się do zaleceń sanitarnych i dbajmy o siebie nawzajem. Zasłaniajmy usta i nos w miejscach, gdzie jest to wymagane i utrzymujmy bezpieczny dystans społeczny.

Przypominamy, że usta i nos trzeba obowiązkowo zasłaniać między innymi na klatce schodowej, w autobusie, tramwaju i pociągu, w sklepie, galerii handlowej, banku i na poczcie, w zakładzie pracy, jeśli w pomieszczeniu przebywa więcej niż 1 osoba (chyba, że pracodawca postanowi inaczej), w zakładzie pracy podczas bezpośredniej obsługi klienta lub interesanta, w kinie i teatrze, u lekarza, w przychodni, w szpitalu, salonie masażu i tatuażu, w kościele, szkole i na uczelni, w urzędzie i innych budynkach użyteczności publicznej.

Źródło: starszy aspirant Dorota Krukowska – Bubiło

 

361 193123 g Policjanci troszczą się o zdrowie mieszkańców i przeprowadzają kontrolę (ZDJĘCIA)
SONY DSC

361 193129 Policjanci troszczą się o zdrowie mieszkańców i przeprowadzają kontrolę (ZDJĘCIA) 361 193124 Policjanci troszczą się o zdrowie mieszkańców i przeprowadzają kontrolę (ZDJĘCIA) 361 193122 Policjanci troszczą się o zdrowie mieszkańców i przeprowadzają kontrolę (ZDJĘCIA) zrzut ekranu 2021 11 12 o 133352 Policjanci troszczą się o zdrowie mieszkańców i przeprowadzają kontrolę (ZDJĘCIA)

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ozon

Tylko niech pamietają o tym że nekanie jest karalne i kiedyś za to zapłacą