Robiły zakupy na giełdzie w Mokrem. Straciły portfele.

0
172
zdjęcie ilustracyjne, Pixabay
GAIA

Kieszonkowcy na terenie giełdy w podzamojskiej miejscowości Mokre z torebki 57-latki ukradli portfel z dokumentami oraz pieniędzmi w kwocie 730 złotych. W podobnych okolicznościach dokumenty i 550 złotych straciła też robiąca tam zakupy 62-latka. Zamojscy policjanci poszukują złodziei i apelują o czujność.

W niedzielę (7.10) 57-letnia mieszkanka powiatu hrubieszowskiego powiadomiła policjantów z komendy w Zamościu o kradzieży należącego do niej skórzanego portfela wraz z dokumentami. Pokrzywdzona składając zawiadomienie wyjaśniła, że do kradzieży doszło w czasie, gdy była na giełdzie w podzamojskiej miejscowości Mokre. Portfel miała schowany w zapiętej na zamek torebce. W portfelu był dowód osobisty i karta bankomatowa oraz pieniądze w kwocie 730 złotych.

O kradzieży portfela na giełdzie w minioną niedzielę powiadomiła również 62-latka z Krasnegostawu. Pokrzywdzonej kieszonkowiec wyjął portfel z plecaka. Straciła dowód osobisty, prawo jazdy, dwie karty bankomatowe oraz 550 złotych. Po kilku godzinach portfel i dokumenty odnaleźli pracownicy porządkujący teren giełdy. Jednak pieniędzy w portfelu już nie było.

Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność.

Wybierając się zakupy, zwłaszcza w miejsca, gdzie zwyczajowo jest bardzo dużo ludzi, zastanówmy się, czy koniecznie musimy zabierać ze sobą wszystkie ważne dokumenty, klucze i więcej gotówki niż rzeczywiście potrzebujemy. Lepiej zostawmy te rzeczy w domu. Pieniądze przechowujmy ukryte w wewnętrznych kieszeniach kurtki. Jeśli posiadamy torebkę, a w niej portfel to trzymajmy ją blisko ciała, zawsze zamkniętą i w zasięgu wzroku. Przebywając w zatłoczonych miejscach zwracajmy uwagę na tzw. „sztuczny tłok”- często sami kieszonkowcy tworzą zamieszanie, aby łatwiej było im dokonać kradzieży. Torebek, siatek z zakupami lub innych wartościowych przedmiotów nie zostawiajmy także w zaparkowanych przez giełdą samochodach. Tam również mogą pojawić się złodzieje. Postępujmy rozważnie, bądźmy czujni i przewidujący. – przestrzega Dorota Krukowska – Bubiło, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments