ZAMOŚĆ: Rusza akcja „Mamy Niepodległą!”. Wyślij bezpłatną pocztówkę do bliskich!

0
156
GAIA

Narodowe Święto Niepodległości zostało ustanowione na pamiątkę jednego z najradośniejszych wydarzeń w historii Polski, którego współtwórcą był Józef Piłsudski. Zachęcamy do spędzenia tego dnia w optymistycznej i życzliwej atmosferze, do dzielenia się radością z bliskimi bez względu na poglądy, wiek czy miejsce zamieszkania.

Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku i Miasto Zamość zapraszają do udziału w pocztówkowej akcji społecznej „Mamy Niepodległą!”. Jak co roku organizatorzy udostępniają bezpłatne okolicznościowe kartki pocztowe z nadrukowanymi znaczkami elektronicznymi (ważne do 30 listopada na terytorium Polski), które nie wymagają dodatkowej opłaty pocztowej.

Kartki dostępne będą od 6 do 14 listopada w Zamojskim Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej, Rynek Wielki 13. 

Pocztówkowe wyznanie w stylu retro ma ponadczasową symbolikę: niesie z oddali szczere wyrazy pamięci i miłe pozdrowienia. Wystarczy odwiedzić punkt dystrybucji kartek, wybrać interesujący wzór, wpisać życzenia i wysłać. Pocztówką, która zmniejsza dystans między nadawcą a odbiorcą, promujemy radosne świętowanie uwalniające pozytywne emocje od Bałtyku do Tatr! Razem świętujmy, że MAMY NIEPODLEGŁĄ!

Osoby, które nie mogą odwiedzić punktów dystrybucji lub wolą nowoczesne rozwiązania, mogą elektronicznie nadać pocztówkę papierową. Więcej na stronie Mamy Niepodległą! 2021 – Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku (muzeumpilsudski.pl).

Każdego roku przygotowywane są trzy nowe projekty kartek, a autorami wzorów tegorocznej edycji są:

Karol Banach – artysta grafik i ilustrator regularnie publikujący prace w prestiżowych magazynach polskich i zagranicznych oraz w książkach. Projektuje plakaty i kreacje reklamowe dla globalnych marek i znaczących instytucji. Sam o siebie mówi, że jest chłopakiem z ołówkiem i kredkami. Jego twórczość była prezentowana na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych, a także jest doceniana w najróżniejszych konkursach (np. nagroda główna Polish Graphic Design Awards w kategorii ilustracji książkowej, 2017). Wypracował rozpoznawalną kreskę i chętnie prezentuje świat w sposób nieco abstrakcyjny – wszystko to czyni jego prace charakterystycznymi.

Magda Beneda – graficzka z wykształcenia (ogólnopolska nagroda za najlepszy dyplom), malarka z pasji, a z wyboru także blogerka opisująca swoją artystyczną stronę życia. Mieszkanka i miłośniczka Gdańska (tu ukończyła ASP), choć to na południu Francji dwie dekady temu zainspirowałam się specyficzną, słoneczną barwą. Od tego czasu jej prace charakteryzuje intensywna, pastelowa kolorystyka i miękkie linie. Prace malarskie prezentowała na wystawach w Polsce i zagranicą. Swoją pozytywną sztukę pełną słonecznego ciepła przenosi także na ilustracje i rękodzieła użytkowe (porcelana, tkaniny) współpracując m.in. z polskimi markami o długich tradycjach.

Ksenia Kononenko – zdobywczyni drugiego w historii polskiej reklamy Lwa w konkursie w Cannes i wielu innych prestiżowych nagród międzynarodowych. Pracowała jako dyrektor kreatywna w agencjach reklamowych w Polsce, ale także na Łotwie, Rosji i w Azji Centralnej. Uczyła się malarstwa, grafiki, liternictwa, historii sztuki i fotografii. Efekty swojej szerokiej pracy twórczej prezentowała na ponad dwudziestu wystawach zbiorowych i indywidualnych. Dzieła artystki znajdują się m.in. w zbiorach Neue Pinakothek w Monachium, Muzeum Unikatowej Książki Moskwa-Genewa i Muzeum Sztuki Współczesnej w Wiatce, a także w prywatnych kolekcjach w Europie, USA i Kanadzie.

źródło: Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku

6665b ZAMOŚĆ: Rusza akcja "Mamy Niepodległą!". Wyślij bezpłatną pocztówkę do bliskich!

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments