Pijany zamościanin uciekał przed policją.

0
107
Fot. Policja
GAIA

Policjanci zatrzymali kierującego audi, który próbował uciekać przed policyjną kontrolą. Badanie wykazało w jego organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna nie posiadał też uprawnień do kierowania pojazdami. 40-letni kierowca za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem.

Wczoraj w godzinach popołudniowych policjanci z zamojskiego ruchu drogowego w Łabuniach na drodze krajowej numer 17 kontrolowali prędkość jazdy, z jaką poruszali się jadący tamtędy kierowcy. Zauważyli kierującego audi, który w terenie zabudowanym jechał znacznie szybciej niż zezwalają na to przepisy. Pomiar wykazał, że na liczniku audi było 97 km/h. Policjanci postanowili zatrzymać kierującego do kontroli drogowej. Mężczyzna widząc policjanta wydającego polecenie do zatrzymania się najpierw zwolnił, a później gwałtownie przyspieszył i rozpoczął ucieczkę.

Policjanci ruszyli w pościg używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Kierujący audi nie reagował, z duża prędkością uciekał przed policjantami zmuszając innych kierowców do gwałtownego hamowania i zjeżdżania na pobocze. Wyprzedzał inne samochody przekraczając linię podwójną ciągłą. Po pewnym czasie wjechał na sklepowy parking. Tam został zatrzymany przez policjantów.

Kierującym audi okazał się 40-latek z Zamościa. Wykonane przez policjantów badanie trzeźwości wykazało w jego organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna nie posiadał też uprawnień do kierowania pojazdami.

Wkrótce 40-latek poniesie konsekwencje prawne swojego nieodpowiedzialnego zachowania. Niezatrzymanie się do policyjnej kontroli jest przestępstwem, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Przestępstwem jest również kierowanie w stanie nietrzeźwości, tutaj kodeks karny przewiduje karę do 2 lat więzienia. 40-latek odpowie też za popełnione wykroczenia drogowe.

źródło: KMP Zamość

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments