Miasto podsumowało kampanię #tomojwybor z udziałem zamojskich seniorów

0
93
GAIA

Miasto Zamość oficjalnie podsumowało kampanię społeczną #tomojwybor, promującą szczepienia przeciwko COVID 19, w której udział wzięli zamojscy seniorzy.

33 mieszkańców Zamościa w wieku od 57 lat do 100 zgodziło się zapozować do fotografii i  opowiedzieć dlaczego zdecydowali się zaszczepić przeciwko COVID-19. Wszystko po to, aby przekonać do tego innych.

W ramach kampanii na terenie Zamościa pojawiło się 5 billboardów, a także „przenośna wystawa” składająca się 31 plansz, które ciągle zmieniają swoją lokalizację w przestrzeni naszego miasta. Akcja promocyjna prowadzona była równocześnie w sieci na oficjalnych profilach Miasta Zamość.

W czwartek (28 października) w Sali Consulatus w ratuszu odbyło się oficjalne podsumowanie przedsięwzięcia z udziałem władz Miasta oraz uczestników akcji.

– Kampania #tomojwybor nikogo nie zmuszała do szczepień, pokazywała za to, że każdy z nas decyduje o sobie, ale musi też pamiętać o innych. Drodzy Seniorzy dziękujemy bardzo za przybycie i za wspaniały przykład, który daliście mieszkańcom naszego miasta – mówiła podczas spotkania Barbara Godziszewska, dyrektor Wydziału Turystyki i Promocji Urzędu miasta Zamość.

Prezydent Zamościa Andrzej Wnuk podkreślił, że on również zaszczepił się przeciwko COVID -19, a ostatnio także przeciwko grypie. – Wiem, że jeśli się zaszczepię to przede wszystkim nie zachoruję, a nawet jeśli ten wirus mnie dopadnie to przejdę go bardzo łagodnie i dwa czy trzy dni później wrócę do pracy, by móc dalej pracować dla naszego miasta. I to jest chyba najważniejsze, że wszyscy robimy coś dla kogoś. – mówił Prezydent Wnuk – Dziękujemy bardzo, że jesteście z nami po tej stronie która wybrała szczepienia. – zwrócił się do seniorów i dodał, że to właśnie dzięki nim kampania miała tak dobry odbiór społeczny. – W dzisiejszych czasach kiedy w internecie wszystko jest tak dezawuowane, wszyscy plują na siebie nawzajem tylko Państwo, jako osoby z tak dużym doświadczeniem jesteście w stanie przekonać, że jest to ważne.

Podczas uroczystości seniorzy otrzymali na pamiątkę swoje zdjęcia i kwiaty, a także vouchery od laboratorium Diagnostyka na wykonanie badań. Mogą m.in. sprawdzić, jaki mają po szczepieniu poziom przeciwciał.

Kampanię #tomojwybor na zlecenie miasta wykonały Stforky Style Walls, a autorką zdjęć jest Pani Katarzyna Pomian.

Wystawa miała się zakończyć 18-ego października, lecz magistrat zdecydował, że ze względu na jej wartość i dobry społecznie odbiór będzie eksponowana dłużej.

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments