Gościnny Pensjonat „Anna” u Anny i Marka (zdjęcia)

0
362
GAIA

Na mapie noclegowej i turystycznej Zwierzyńca Pensjonat „Anna” istniał od wielu wielu lat. W marcu 2021 roku budynek nabyli nowi właściciele Anna Stojko i Marek Kloc.

„W lutym 2021 r. zaczęliśmy myśleć o zakupie Pensjonatu Anna w Zwierzyńcu. Była to niełatwa decyzja ze względu na prowadzone przez nas biznesy oraz czas pandemii, jaki miał i nadal ma miejsce. Jakiś czas biliśmy się z myślami czy to dobry pomysł. Chodziliśmy i myśleliśmy, czy damy radę czasowo. Czy mamy odpowiednie doświadczenie i kompetencje. Czy podołamy zarządzaniem pokojami hotelowymi i prowadzeniu restauracji” – wspominają Gospodarze Anny.

Czas podejmowania decyzji był bardzo trudny, wymagał szczegółowych analiz. Po zakupie pensjonatu najważniejsze było, aby w świat poszła wiadomość, że „Anna” działa i zaprasza gości. Przez dwa lata pensjonat praktycznie nie funkcjonował, pokoje były wynajmowane sporadycznie, więc nowi właściciele stanęli przed dużym wyzwaniem, zważywszy na to, że akurat w tym czasie rząd ogłosił ograniczenia dla hotelarzy i restauratorów.

W tym trudnym czasie właściciele Anna i Marek uruchomili stronę internetową annazwierzyniec.pl, zaistnieli także na na Facebooku i Instagramie. Pocztą pantoflową wśród przyjaciół i znajomych rozeszła się wiadomość o ich nowej działalności, co przyniosło mnóstwo pozytywnej energii potrzebnej do realizacji tego trudnego projektu.

Gospodarze postanowili, że nie zaczną od totalnego remontu budynku. Za zdecydowanie ważniejsze uznali stworzenie doskonałej kuchni i rodzinnego klimatu, ponieważ tego szukają goście odwiedzający Roztocze. Budynek został poddany niezbędnym pracom konserwacyjnym, pokoje zostały odświeżone, restauracja przeszła lifting, by po generalnych porządkach można było już witać gości. Mając świadomość niepewnej sytuacji spowodowanej pandemią, duży remont pensjonatu, Anna i Marek odłożyli na później, na czas po sezonie.

Pensjonat dysponuje 17 pokojami: jedno-, dwu-, trzy- i czteroosobowymi, które dają możliwość noclegu 40 osobom. Wokół znajduje się ogrodzony teren z miejscem na ognisko, możliwością grillowania i odpoczynku na świeżym powietrzu. Do dyspozycji Gości jest garaż na rowery oraz bezpłatny parking, monitorowany i zamykany na noc.

Właściciele Pensjonatu „Anna” Anna Stojko i Marek Kloc do tej pory nie mieli doświadczenia w branży hotelarskiej. Od wielu lat związani są ze sprzedażą nieruchomości. 

Ania lubi nowe wyzwania, przez 21 lat prowadziła własną agencję nieruchomości w Zamościu. Jej wiedza, doświadczenie i umiejętność analizy rynku nieruchomości przełożyła się oczywiście na podjęcie decyzji dotyczącej zakupu pensjonatu. Pasją Anny zawsze było gotowanie, ale przygotowanie posiłków dla dużej liczby gości stanowiło dla niej nie lada wyzwanie. Najtrudniejszą dla Anny była zmiana przyzwyczajeń dotyczących gramatury produktów i przypraw używanych w kuchni, a potem było już tylko lepiej. W gotowanie wkłada dużo staranności i całe swoje serce. Jej żurek, czy zupa gulaszowa nie mają sobie równych. Swoim doświadczeniem i pasją dzieli się z Markiem, który ma wykształcenie gastronomiczne, jednak nigdy nie zdecydował się na pracę zawodową w tej branży.

Marek to człowiek o wielu pasjach, zainteresowaniach i umiejętnościach. Od 12 lat pracuje z sukcesami jako agent nieruchomości i zarządca nieruchomosci. Do jego obowiązków należy obsługa rezerwacji pokoi orz restauracji. Jego komunikatywność, ciekawość ludzi, umiejętność słuchania oraz duża empatia powodują, że goście już w progu pensjonatu czują się jak w domu

Prowadzenie Pensjonatu przychodzi Annie i Markowi z niekrytą satysfakcją i w sposób naturalny. Gospodarze „Anny” po pierwszym sezonie zgodnie uznają, że to był dobry czas, a pierwszy sezon był dla pensjonatu sporym sukcesem. 16 godzin pracy dziennie, 7 dni w tygodniu przyniosło rezultaty w postaci zadowolonych, uśmiechniętych gości, ich pozytywnych opinii.

Po pierwszym sezonie, Właściciele, mają już niezbędna wiedzę, że 95% rezerwacji pokoi odbywała się telefonicznie (tel. 691 729 465, 84 638 02 92), a nie jak zakładano na początku za pomocą strony internetowej czy serwisu rezerwacyjnego.

Restauracja początkowo miała być dla gości pensjonatu, ale wychodząc na przeciw zapotrzebowaniu, jej gościnne wnętrza zapraszają wszystkich gości. W menu próżno szukać pizzy czy hamburgerów. Na talerzach królują autorskie pierogi własnej produkcji w 7 smakach i 5 kolorach, gorące pyszne zupy domowe, tradycyjne dania kuchni polskiej, nie brakuje dań bezmięsnych, czy zdrowych, kolorowych sałatek. Dania są świeże, pyszne, przygotowywane z sercem i w myśl zasady „rób, to co umiesz najlepiej”. Kuchnia zaopatrywana jest przez lokalnych dostawców produktów naturalnych doskonałej jakości. Do posiłku można skosztować regionalnego piwa Zwierzyniec z beczki lub innych butelkowanych.

W restauracji organizowane są przyjęcia okolicznościowe; komunie, spotkania rodzinne, wesela dla około 70 gości, wieczory kawalerskie i panieńskie, spotkania firmowe, itp. W restauracji stoi pianino, na którym bardziej uzdolnieni goście chętnie grają.

Do dyspozycji gości jest zadaszony taras z grillem i telewizorem, idealny do obejrzenia meczu z przyjaciółmi. Posiłki z dowozem do 10 km można zamówić telefonicznie lub przez pyszne.pl 

Duża sala na najniższym poziomie budynku to doskonałe miejsce na przykład na potańcówkę, konferencję dla 35-osobowej grupy, mecz z przyjaciółmi przy piwie, czy spędzenie czasu przy filmach lub grach wideo.

W lipcu 2021r dzięki lokalnej współpracy i pomocy Urzędu Miasta przed „Anną” stanęła lodówka społeczna #weźpomóż, która służy osobom potrzebującym mieszkającym w Zwierzyńcu.

Po pierwszym sezonie działalności pensjonatu, Właściciele są zaskoczeni ogromem pracy, którą musieli wykonać, czasu, który poświęcili, aby pensjonat mógł funkcjonować na zadowalającym ich poziomie, ale także życzliwością i serdecznością, z którą się spotkali od gości pensjonatu i restauracji, ale także innych przedsiębiorców – właścicieli miejsc noclegowych w Zwierzyńcu i okolicy.

Okres jesieni i zimy to tak zwany „martwy sezon” w Zwierzyńcu. Anna i Marek zaplanowali na ten czas kilka atrakcji, imprez, które chcą zrealizować, by pensjonat nie stał pusty. W ofercie jest już impreza andrzejkowa (www.annazwierzyniec.pl)

Na przyszły sezon opracowywane jest nowe menu, przygotowywana oferta wypożyczania kajaków, wypożyczalni rowerów, weekendowe warsztaty tematyczne, nowe atrakcje dla dzieci i ofertę na dłuższe pobyty.

Właściciele „Anny” nie boją się opinii, sami o nie proszą swoich gości, by wyciągać wnioski, szybko reagować poprawiając ewentualne niedociągnięcia.  Podziękowania i życzliwe oceny dodają się i wiatru w żagle na kolejny sezon ciężkiej pracy.

Zapraszamy do „Anny”.

Pensjonat Anna

Zwierzyniec ul. Dębowa 1,
22-470 Zwierzyniec
tel. kom. 691 729 465
tel. (84) 638 02 92

e-mail: [email protected]

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments