23 mln zł dla Zamościa z rządowego Programu „Polski Ład”!

0
279
Premier Mateusz Morawiecki w poniedziałek wziął udział w konferencji dotyczącej ogłoszenia wyników pierwszego naboru w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Fot. Kancelaria Premiera/ Facebook
GAIA

Premier Mateusz Morawiecki, podczas poniedziałkowej konferencji w Nidzicy ogłosił wyniki pierwszego naboru w ramach Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”. Wśród samorządów, którym przyznano dofinansowanie znalazło się Miasto Zamość. 

– W ramach rządowego programu inwestycji strategicznych Polski Ład do 2785 jednostek samorządu terytorialnego trafią wkrótce ponad 23 miliardy złotych. Aż 97% samorządów, które wnioskowały o wsparcie, otrzymało finansowanie. – poinformował premier Mateusz Morawiecki.

– To największy i jedyny taki program od ostatnich 30 lat, od czasów transformacji i wolnej Polski. Jest przeznaczony dla jednostek samorządu terytorialnego i związków JST i polega na bezzwrotnym dofinansowaniu inwestycji publicznych. To program, który pokazuje, że niezależnie od różnych problemów potrafimy budować finansowanie, które daje perspektywę rozwoju i który ma szansę zmienić oblicze naszych miast, wiosek, powiatów, gmin i województw. – podkreślał szef rządu.

 

Miasto Zamość w ramach programu Polski Ład otrzyma łącznie 23 mln zł, z czego 18 mln zł przeznaczone zostanie na termomodernizację obiektów OSiR, a 5 mln zł na przebudowę ul. Partyzantów od skrzyżowania ulic: Odrodzenia-Orląt Lwowskich-Partyzantów do skrzyżowania ulic: Reja-Ogrodowa-Lwowska-Partyzantów.

 

Z wynikami naboru można zapoznać się TUTAJ

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments