ZAMOŚĆ: Pediatrzy pilnie poszukiwani! Apel prezydenta na Facebooku

0
286
fot. Andrzej Wnuk/Facebook
GAIA

Odział pediatryczny Zamojskiego Szpitala Niepublicznego 1 lipca tego roku został zawieszony. Początkowo stan ten miał potrwać do października. Jednak mimo intensywnych poszukiwań, szefostwu placówki do tej pory nie udało się znaleźć ordynatora, żeby stworzyć oddział dziecięcy. Sytuacja ta budzi niepokój i frustrację wśród rodziców, którzy już od niemal pół roku muszą szukać pomocy medycznej dla swoich dzieci w szpitalach oddalonych o kilkadziesiąt kilometrów, gdzie często brakuje miejsc. 

Prezydent Zamościa Andrzej Wnuk w swoich mediach społecznościowych wystosował dziś apel o pomoc w znalezieniu obsady zamojskiej pediatrii.

Odbyliśmy dziesiątki rozmów z lekarzami, rozmawialiśmy z dyrekcjami szpitali o tym, żeby uruchomić ponownie odział pediatrii, niestety nie ma chętnych do pracy na tym oddziale. – mówi na nagraniu prezydent – Może Wy znacie kogoś, kto mógłby zająć się naszymi najmłodszymi obywatelami? Jesteśmy w stanie zapewnić naprawdę dobre warunki, tylko potrzeba osób które zaangażują się i popracują nad tym, żeby znowu pediatria w Zamościu ruszyła. Udostepniajcie ten post, bo to naprawdę bardzo ważna sprawa dla nas i naszego regionu – apeluje.

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments