Jak wybrać suknię ślubną plus size?

0
101

Jak wybrać suknię ślubną plus size?

Ubrania plus size stopniowo zaczynają być standardem na rynku modowym. Projektanci, jak i konsumenci obecnie rozumieją, że kobiety cechuje różnorodność co do typu budowy ciała i należy na ten fakt stosownie odpowiedzieć. Rynek sukni ślubnych nie jest tu wyjątkiem, oferując suknie ślubne dla puszystych pań. Waga nie ma znaczenia. W dniu ślubu każdy może wyglądać pięknie. Jak więc wybrać taką suknię ślubną plus size, która będzie prezentować się najkorzystniej? Właśnie na to pytanie odpowiada artykuł. 

Suknie ślubne plus size – co należy zrobić przed wizytą w salonie?

Suknie ślubne XXL poniekąd wybiera się już przed wizytą w salonie. Potrzebne są pewne przygotowania, identycznie jak w przypadku innych typów sukienek ślubnych. Każdej młodej parze, poszukującej ubrań na ślub poleca się znalezienie numerów telefonów do kilki/kilkunastu salonów sukni ślubnych w okolicy, tak, by zorientować się, czy posiadają oni typ sukienek, których panna młoda szuka, czyli, w tym wypadku, będą to suknie ślubne dla puszystych pań. Należy pamiętać, że nie trzeba iść tu na kompromis, zakładając, że puszyste panie nie mogą znaleźć takiego modelu ubrania, który będzie zarazem podobał się pannie młodej oraz korzystnie prezentował się na krągłym ciele. Suknia Boho dla kobiet otyłych może spełniać oba warunki. Należy szukać salonów oferujących wiele modeli sukni w rozmiarze XXL i większych, w których na pewno odnajdzie się takie projekty, które zadowolą klientkę, tak ze względu na styl, jak i sposób podkreślenia figury, eksponujący walory ciała – piękne krągłości. Nie zapominajmy, że również panie o krągłych kształtach przebierać mogą w stylach sukienek, decydując się, dla przykładu, na sukienki boho, retro, rustykalne czy romantyczne.

Suknie ślubne plus size – czy styl sukienki ma znaczenie?

Wymienioną powyżej różnorodność stylów warto, w przypadku poszukiwania sukni ślubnej XXL bądź większej, skonfrontować z pewnymi zaleceniami stylistów, które sprawią, że sukienka nie tylko będzie odpowiadać pannie młodej co do stylu, ale także dobrze prezentować się na puszystym ciele. Powszechnym zaleceniem jest unikanie sukienek obcisłych i przylegających do ciała na całej powierzchni danego projektu. Poleca się także zakryć sukienką te obszary, które dla panny młodej są problematyczne. Dla przykładu, panna młoda plus size może szukać sukienki z zakrytymi ramionami, jeśli to właśnie ten fragment jej ciała, budzi w niej wątpliwości. Warto również mieć w pamięci, że wrażenie krągłości dodatkowo potęgują zdobienia naszyte na suknie ślubną – można więc ten element stroju ograniczyć, lub zupełnie ze zdobień zrezygnować. Suknie ślubne dla otyłych pań nie powinny także odbijać światła, jak np. sukienki atłasowej. Ważnym aspektem stroju ślubnego puszystej panny młodej jest także bielizna, którą również wybieramy w salonach oferujących rozmiarówkę odpowiednią dla krągłych osób. Dopasowanie bielizny zwiększa znacznie komfort noszenia sukni ślubnej. Koniecznie należy pamiętać, że ważny jest tylko i wyłącznie obraz ciała, jaki posiada sama panna młoda i to ona, a nie tradycyjny, zestarzały już kanon piękna, decyduje o tym, co w danej sylwetce należy podkreślić, a co nie. Zakrywamy te części ciała, które budzą u panny młodej dyskomfort, z kolei podkreślamy te, z których dana kobieta jest dumna.

Jak widać, puszysta pana młoda nie musi się w wyborze sukni ślubnej plus size ograniczać. Pozostaje więc tylko z uśmiechem na twarzy przystąpić do planowania, jak i wybrania się na ślubne zakupy!

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments