Kiedy warto zaciągnąć pożyczkę pozabankową?

0
128
GAIA

Pożyczki, w przeciwieństwie do kredytu, może udzielić nam niemal każdy podmiot gospodarczy, a także osoba prywatna. Niemniej jednak najczęściej celem pozyskania dodatkowych środków finansowych udajemy się do banku lub do firmy pożyczkowej. Czym różni się pożyczka bankowa od pozabankowej? Kiedy warto pożyczyć pieniądze od wyspecjalizowanej firmy?

Pożyczka bankowa, a pozabankowa

Już sama procedura udzielenia pożyczki wygląda inaczej w banku, a inaczej w firmie pożyczkowej. Wnioskując o pożyczkę w banku, musimy posiadać wysoką zdolność kredytową. Oznacza to, że bank będzie wymagał od nas posiadania stałego źródła dochodów, dobrej historii kredytowej oraz niefigurowania w bazach dłużników. W przeciwnym razie nasz wniosek zostanie przez bank odrzucony. Co więcej, już na etapie składania wniosku, musimy określić, na co zostaną przeznaczone pieniądze pochodzące z pożyczki. Tymczasem w przypadku wnioskowania o pożyczkę w wyspecjalizowanej firmie, zwykle nie musimy posiadać dużej zdolności kredytowej – firmy te zwyczajnie jej nie oceniają, choć mogą żądać od nas deklaracji o posiadaniu stałego źródła dochodu. Co więcej, mogą one sprawdzać bazy dłużników, na przykład BIK. Niemniej jednak firmy pożyczkowe nie wymagają określenia, na co zostaną wydane środki pieniężne. O pożyczkę pozabankową możemy wnioskować przez internet, co znacznie upraszcza całą procedurę.

Pożyczka pozabankowa – dla kogo?

Pożyczki pozabankowe dostępne są dla większego grona zainteresowanych, niż pożyczki bankowe. Mogą się o nie starać osoby, które nie posiadają pewnego, stałego (w mniemaniu banków) źródła dochodów. Mowa tutaj o umowie o pracę, która jest najbardziej ceniona przez polskie banki. Osoby pracujące w ramach umów cywilnoprawnych często nie mają szans na pożyczkę bankową. Co więcej, o pożyczkę pozabankową, w niektórych przypadkach, mogą starać się nawet osoby zadłużone. Nie jest to co prawda regułą, jednak okazuje się, że czasami nawet osoby, na których konto wszedł komornik, mogą stać się klientami firm pożyczkowych. Więcej o pożyczce z komornikiem można przeczytać na stronie https://pozyczka4you.pl/pozyczka-dla-zadluzonych-z-komornikiem/. Pożyczki pozabankowe są odpowiedzią na potrzeby osób, które potrzebują w krótkim czasie pozyskać dodatkowe pieniądze. Wnioskując o pożyczkę bankową, musimy liczyć się z tym, że pieniądze otrzymamy dopiero za jakiś czas – zwykle jest to okres od tygodnia do nawet miesiąca. Tymczasem pożyczkę pozabankową możemy otrzymać nawet w 15 minut i to bez wychodzenia z domu. Wystarczy tylko posiadać ważny dokument tożsamości, zazwyczaj dowód osobisty. Nie musimy dostarczać wielu zaświadczeń, na które zwykle musimy trochę poczekać – pracodawcy bowiem nie wszystkie z nich wydają od ręki. Zanim jednak złożymy wniosek o pożyczkę pozabankową, dobrze jest sprawdzić i porównać poszczególne oferty. Weźmy przy tym pod uwagę możliwą do otrzymania kwotę pożyczki, wysokość jej oprocentowania (na które składają się: stopa oprocentowania i prowizja), a także okres kredytowania.

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments