NIELISZ: 13-miesięczna dziewczynka dławiła się jedzeniem. Oddech przywrócili jej policjanci

0
179
fot. policja
GAIA

Wczoraj do policjantów z Nielisza podjechał samochód, z którego wybiegła kobieta krzycząc, że jej dziecko przestało oddychać. Sierż szt. Robert Modzelewski natychmiast rozpoczął akcję ratunkową. Oklepując plecki dziewczynki przywrócił jej oddech. Oddychającą już dziewczynkę przekazano pod opiekę ratowników medycznych.

Wczoraj wieczorem policjanci z Posterunku Policji w Nieliszu sierż. szt. Robert Modzelewski i sierż. szt. Konrad Gontarz wykonywali czynności służbowe w jednej z miejscowości gminy Nielisz. W pewnej chwili tuż przed ich radiowozem zatrzymał się samochód osobowy. Wybiegła z niego kobieta krzycząc, że jej dziecko przestało oddychać. Policjanci natychmiast ruszyli na pomoc. Sierż. szt. Robert Modzelewski podbiegł do samochodu, wziął na ręce 13-miesięczne dziecko i błyskawicznie rozpoczął akcję ratunkową. Oklepując plecki dziewczynki spowodował, że mała zaczęła oddychać.

Po przywróceniu oddechu dziewczynce policjanci okryli ją kurtką i wspólnie z rodzicami poczekali na załogę karetki pogotowia. W rozmowie z mundurowymi rodzice powiedzieli, że córka zakrztusiła się podczas jedzenia. Kiedy jechali do szpitala na drodze zauważyli policyjny radiowóz. Żeby nie tracić cennego czasu postanowili zatrzymać się i poprosić o pomoc. Dziękując policjantom powiedzieli, że podjęli słuszną decyzję.

info: starszy aspirant Dorota Krukowska – Bubiło/ KMP Zamość

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments