Z promilami wracał z imprezy. Usnął za kierownicą czekając na zielone światło

0
92
GAIA

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie 33 – letni kierowca BMW, który wracając z dyskoteki usnął w oczekiwaniu na zielone światło. Śpiącego za kierownicą mężczyznę zauważyli inni podróżujący, którym ten zablokował drogę. 33 – latek stanie teraz przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna a sąd może orzec w stosunku do niego zakaz prowadzenia pojazdów.

W niedzielny poranek około godziny 5:20 dyżurny biłgorajskiej komendy otrzymał informację o kierowcy BMW, który zablokował drogę pomiędzy miejscowościami Księżpol – Płusy, gdzie z uwagi na trwający remont ustawione zostały światła, a ruch odbywał się wahadłowo. Kierowcę, który nie reagował na zmianę świateł, zauważył 19 – latek, który podróżował toyotą z młodszym o rok kolegą.

Policjanci skierowani na miejsce obudzili śpiącego kierowcę. Okazało się, że to 33 – letni mieszkaniec gminy Księżpol. Mężczyzna powiedział policjantom, że wraca z dyskoteki, na której pił wódkę, następnie odwiózł znajomych i jechał do domu.

Gdy dojechał do  świateł na wahadle, usnął w oczekiwaniu na zielone światło. Przeprowadzone przez policjantów badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu potwierdziło, że był nietrzeźwy. Miał w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu.

Policjanci zatrzymali należące do niego prawo jazdy i sporządzili dokumentację, która trafi do sadu. Pijanemu kierowcy grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna a sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów.

źródło: KPP Biłgoraj

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments