Jesienny Konkurs Recytatorski w ZDK

0
154

Zamojski Dom Kultury zachęca po raz 25 do zaprezentowania swoich recytatorskich umiejętności w Jesiennym Konkursie Recytatorskim!
Przegląd powiatowy odbędzie się 15 listopada o godz. 10:00 w ZDK. Zapraszamy uczniów szkół podstawowych, szkół średnich, studentów i wszystkich dorosłych miłośników recytacji.

Recytatorze lub recytatorko w tym roku przy wyborze jednego tekstu, nie zapomnij o humorze, ponieważ tegoroczne hasło brzmi: „Śmiechem- żartem”.

Idąc za myślą organizatorów: ”Podczas kolejnych zmagań konkursowych znacznie częściej słyszymy utwory o tematyce smutnej, czasem tragicznej, naznaczonej cierpieniem i traumą, niż teksty pogodne, skrzące się dowcipem, aluzyjne, niejednoznaczne, zmuszające do samodzielnego myślenia. Paradoksalnie, sami siebie postrzegamy jako ludzi o dużym poczuciu humoru. Trudno zatem zrozumieć, co decyduje o tym, że częściej wybór pada na tzw. utwory poważne. Może intuicja podpowiada, że łatwiej jest słuchaczy wzruszyć niż rozśmieszyć?”

Na zgłoszenia ZDK czeka do 5 listopada.
Regulamin konkursu oraz karta zgłoszenia do pobrania na www.zdk.zamosc.pl

plakat powiat Jesienny Konkurs Recytatorski w ZDK

Poprzedni artykułTOMASZÓW LUB.: Autokar przewożący 31 osób stanął w płomieniach [FILM]
Następny artykułKoncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego z okazji 400-lecia Tomaszowa Lubelskiego
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments