Spektakl „Gradient” w Zamojskim Domu Kultury

0
113
GAIA

Zamojski Dom Kultury serdecznie zaprasza na drugi spektakl Jesieni Teatralnej. Tym razem w wykonaniu Fundacji Sztukmistrze zobaczymy widowisko pt „GRADIENT”. Wydarzenie odbędzie się 26 października o godz. 19:00 Zamojskim Domu Kultury.

Bilet: 15 zł. Dla grup min. 10 os. bilet 12 zł (do nabycia w ZDK i na www.zdk.zamosc.pl).

“Gradient” to spektakl, którego struktura stanowi zapis refleksji nad organizmem, w jego biologicznym jak i społecznym sensie. Organizm był dla artystów inspiracją do poszukiwań w zakresie przepływu, dynamiki i jakości ruchu oraz stał się źródłem pytań o naturę zależności przyczynowo – skutkowej. Spektakl jest eksploracją niezwykle harmonijnych języków współczesnego cyrku i tańca, a tworzący go artyści czerpiąc inspiracje z obydwu tych źródeł, zestawiając ze sobą koncepcje, kierunki, ciała i rekwizyty. “Gradient” to spektakl niezwykle różnorodny – na scenie, obok licznych form ruchu, zobaczymy akrobatykę naziemną, powietrzną, żonglerkę i iluzję optyczną, a piątce tworzących go performerów towarzyszy ożywiona poprzez wizualizacje kilkumetrowa bryła.

reżyseria | Paweł Grala
scenografia |Tomasz Gawdzik
choreografia Paweł Grala, Magdalena Kisiała, Jakub Szwed, Artur Perskawiec, Daniel Chlibiuk, Mateusz Kownacki, Sebastian Flegiel
muzyka | Józef Buchnajzer
kostiumy Marta Góźdź
multimedia  Bartłomiej Polak
światła  Marcin Kowalczuk, Paweł Grala, Jakub Szwed, Przemysław Zych
koordynacja produkcji Jakub Szwed

obsada
Magdalena Kisiała,
Artur Perskawiec,
Daniel Chlibiuk,
Mateusz Kownacki,
Jakub Szwed

Spektakl finansowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w ramach programu TEATR POLSKA ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments