Trzy kobiety okradzione na giełdzie w Mokrem

0
247
zdjęcie ilustracyjne, Pixabay
- reklama-

O tym, jak łatwo paść ofiarą kieszonkowców przekonały się trzy kobiety, które w niedzielę robiąc zakupy na giełdzie w podzamojskiej miejscowości Mokre straciły portfele, pieniądze, dokumenty i karty bankomatowe. Zamojscy policjanci poszukują złodziei i apelują o czujność.

Kieszonkowcy wykorzystując chwilową nieuwagę i roztargnienie kupujących dokonują kradzieży portfeli, pieniędzy i innych cennych przedmiotów. Tylko w ostatnią niedzielę podczas zakupów na giełdzie w podzamojskiej miejscowości Mokre trzy kobiety padły ofiarami kieszonkowców. Chwila nieuwagi dla 53-letniej mieszkanki Biłgoraja zakończyła się utratą portfela z dokumentami i pieniędzmi w kwocie 500 złotych. W podobnych okolicznościach portfel, ponad 200 złotych, prawo jazdy i dowód osobisty oraz kartę bankomatową straciła 59-latka z gminy Komarów Osada. Na giełdzie portfel straciła także 41-latka z Krasnegostawu, a wraz z nim dowód osobisty, prawo jazdy, dowód rejestracyjny pojazdu oraz kartę płatniczą i kilkadziesiąt złotych. Każda z pokrzywdzonych portfel miała schowany w torebce, kobiety nie są w stanie określić, w którym momencie będąc na giełdzie zostały okradzione.

Kieszonkowców poszukują policjanci z zamojskiej komendy i apelują o rozwagę.

– Bądźmy przewidujący i pamiętajmy, że robiąc zakupy portfel i torebkę zawsze należy mieć zamknięte, możliwie blisko ciała, najlepiej w zasięgu wzroku. Zwracajmy uwagę na tzw. „sztuczny tłok”- często sami kieszonkowcy tworzą „zamieszanie”, aby łatwiej było im dokonać kradzieży. Wychodząc z domu zastanówmy się, czy koniecznie musimy zabierać ze sobą wszystkie ważne dokumenty, klucze, więcej gotówki niż rzeczywiście potrzebujemy. Pamiętajmy, że im więcej posiadamy przy sobie, tym więcej możemy stracić. – przestrzega Dorota Krukowska – Bubiło, rzecznik prasowy KMP w Zamościu.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments