ZAMOŚĆ: Za 950 tys. zł powstanie ogólnodostępne centrum rozrywki

0
517
zdjęcie ilustracyjne, Pixabay

“Budowa Centrum Rozrywki przy ul. Królowej Jadwigi” – to projekt ogólnomiejski wybrany do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Zamość na 2022 rok. Na to zadanie mieszkańcy oddali najwiecej, bo aż 907 głosów.

Zwycięski projekt zakłada stworzenie przy ul. Królowej Jadwigi otwartego ogólnodostępnego miejsca aktywnego wypoczynku w otoczeniu zieleni. Inwestycja przewiduje budowę strefy trampolin, kręgielni zewnętrznej, skate parku, miejsca do uprawiania tzw. street workout’u oraz boisk do siatkówki i koszykówki.

Łącznie pod głosowanie mieszkańców poddanych zostało 10 projektów.

Na drugim miejscu uplasowało się zadanie pod nazwą „Budowa kładki pieszo-rowerowej na rzecze Łabuńce, ul. Lipska przy zbiegu trzech osiedli – Promyk, Świetego Piątka, Zamczysko”. Propozycję tę poparło 480 mieszkańców.

Trzeci w kolejności był projekt pn. „Budowa kompleksu miejsc postojowych dla samochodów osobowych w rejonie krytej pływalni, szkoły „Elektryk” oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej na Oś. Zamoyskiego oraz ul. Infułackiej.”. Zdobył 344 głosy.

Do skutku nie dojdzie także budowa w Zamościu Pumptrack & Park, czyli kompleksu składającego się z kilku asfaltowych torów rowerowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zadanie to zostało zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego już po raz drugi. W roku ubiegłym uplasowało się na drugim miejscu, w tym roku na czwartym (299 głosów).

Dwa głosy mniej (297) uzyskało zadanie dotyczące budowy ulicy Czesława Miłosza. Projekt pn. „Remont i modernizacja niezagospodarowanego budynku miejskiego na halę do Judo, umożliwiając w ten sposób masowe uprawianie sportu w mieście” poparło 281 osób. 249 mieszkańców miasta zagłosowało na zadanie pn. „Remont i doposażenie obiektów sportowych”, 177 na zadanie pn. „Zamoyską Strefa Aktywności – budowa i modernizacja kompleksu sportowo – rekreacyjnego przy ZSP nr 3 (Elektryk) w Zamościu. 122 mieszkańców opowiedziało się za projektem „Remont ubezpieczalni – montaż windy”. Najmniej, bo 55 głosów zyskał projekt „Remont Domu Centralnego w stulecie przyjazdu B. Leśmiana do Zamościa – 1922”.

Przypomnijmy, że na realizację zwycięskiego projektu ogólnomiejskiego przeznaczona jest kwota 950 tys. zł.

 

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments