Siostry zakonne zgubiły się w lesie. Szukała ich policja

0
197
Fot. KPP Tomaszów Lubelski

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania pięciu zakonnic, które w godzinach wieczornych zgubiły się na szklaku leśnym w Rezerwacie przyrody nad Tanwią w gminie Susiec. Dzięki sprawnie podjętym działaniom oraz dobrej znajomości topografii kompleksu leśnego przez dzielnicowego z Posterunku Policji w Suścu, zakonnice zostały odnalezione i odprowadzone przez policjantów na pobliski parking.

W poniedziałek po godzinie 20:00 dyżurny tomaszowskiej policji otrzymał zgłoszenie od sióstr zakonnych, które prosiły o pomoc, ponieważ zgubiły się w lesie na jednym ze szlaków w Rezerwacie przyrody Szumy nad Tanwią. Początkowo próbowały samodzielnie odnaleźć drogę powrotną na parking leśny w Hucie Szumu gdzie pozostawiły samochód, niestety bezskutecznie. Sytuacja robiła się coraz poważniejsza z uwagi na zapadający zmrok, dlatego zakonnice zdecydowały się zadzwonić po pomoc do służb ratunkowych.

Policjanci natychmiast podjęli czynności zmierzające do odnalezienia zaginionych. Poszukiwania w kompleksie leśnym w godzinach nocnych trwały około godziny. Dzięki sprawnie podjętym poszukiwaniom oraz znajomości topografii terenu przez policjantów z Suśca, zakonnice zostały odnalezione około godziny 21:00 i bezpiecznie odprowadzone na parking leśny.

info: sierżant sztabowy Małgorzata Pawłowska

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments