Poświęcenie i przekazanie nowych ambulansów oraz wręczenie odznaczeń medykom [ZDJĘCIA]

0
333

We wtorek, 28 września na Rynku Wielkim w Zamościu odbyło się poświęcenie i oficjalne oddanie do użytku czterech nowych ambulansów dla Samodzielnej Publicznej Stacji Pogotowia i Transportu Sanitarnego w Zamościu. W trakcie uroczystości wręczono także odznaki honorowe „Za zasługi dla ochrony zdrowia” przyznane przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego pielęgniarkom i ratownikom medycznym pracującym w zamojskiej stacji pogotowia. 

W uroczystości udział wzięli m.in.: Wojewoda Lubelski Lech Sprawka, Starosta zamojski Stanisław Grześko, Prezydent Zamościa Andrzej Wnuk, Dyrektor Samodzielnej Publicznej Stacji Pogotowia Ratowniczego i Transportu Sanitarnego w Zamościu Damian Miechowicz, Prezes Zarządu PKP LHS Zbigniew Tracichleb, Dyrektor PGE Dystrybucja Odział w Zamościu Andrzej Olborski oraz przedstawiciel służb mundurowych z terenu miasta Zamość.

Nowe karetki (renault master 2.3) trafią do Zamościa, Miączyna, Szczebrzeszyna i Frampola. Zakup jednej z nich kwotą 300 tys. zł dofinansowała PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa sp. z o.o. w Zamościu (za pośrednictwem Fundacji Grupy PKP). Chodzi o ambulans specjalistyczny (typu „S”), który stacjonować będzie w Zamościu.

W tym roku Samodzielna Publiczna Stacja Pogotowia Ratowniczego i Transportu Sanitarnego w Zamościu kupiła w sumie pięć karetek za łączną kwotę 2 mln 576 tys. zł – informuje dyrektor zamojskiego pogotowia, Damian Miechowcz.

Podczas uroczystości wręczono też odznaczenia zamojskim medykom.

Na podstawie ustawy o odznakach i mundurach, decyzją Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego odznaką honorową „Za Zasługi dla Ochrony Zdrowia” odznaczonych zostało 24 pracowników SPSPRiTS w Zamościu: 

 1. Patryk Chmiel
 2. Piotr Czady
 3. Sławomir Czerwieniec
 4. Józef Dybiak
 5. Anna Dziuba
 6. Antoni Flak
 7. Zofia Gałczyńska
 8. Wiesława Garbacz
 9. Robert Janduła
 10. Teresa Kańczuła
 11. Jan Kłodnicki
 12. Tadeusz Koszałka
 13. Krystyna Kraczek
 14. Wojciech Kręglicki
 15. Grzegorz Krzyżak
 16. Stanisław Kusior
 17. Janusz Marek
 18. Marian Najda
 19. Sławomir Okoń
 20. Marian Oleszczak
 21. Maciej Różański
 22. Joanna Skóra
 23. Ryszard Skrzyński
 24. Andrzej Szewczuk

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments