WOTgames – rodzinny piknik sportowy w Grabowcu

0
218

26 września br., w niedzielę w Grabowcu (powiat zamojski) odbędzie się rodzinny piknik sportowy „WOTGames” zorganizowany z okazji Święta Wojsk Obrony Terytorialnej.

Tegoroczne, czwarte święto WOT, poza uroczystym apelem na Placu Marszałka Piłsudskiego w Warszawie, będzie miało wymiar sportowej rywalizacji w wielu gminach w Polsce. Propagowanie aktywności fizycznej, zdrowego stylu życia i zasad „fair play” – to główna idea, pikników wojskowych „WOTgames”. Wspólne  świętowanie ma na celu pogłębienie integracji i zaangażowania w życie lokalnych społeczności. Do sportowej rywalizacji, Terytorialsi zapraszają rodziny, dzieci i dorosłych.

Dla najmłodszych przygotowano specjalną strefę „Akademia Terytorialsa”. Będzie to przestrzeń edukacyjno – zabawowa dla dzieci oraz ich opiekunów. Na ośmiu punktach edukacyjnych dzieci spotkają żołnierzy – specjalistów z różnych dziedzin wojskowych, gdzie poznają tajniki tematyki wojskowej i służby w WOT. Wybrane zabawy „Akademii Terytorialsa” to na przykład: „sokole oko”, „szkoła przetrwania” czy „poszukiwacz skarbów”.

Dorośli będą mogli wziąć udział w sportowej rywalizacji w strefie „Wspaniała dwunastka” – jej nazwa związana jest z podstawowym modułem szkoleniowym WOT, czyli 12-osobową sekcją lekkiej piechoty. W ramach tej strefy będzie rozgrywanych 12 konkurencji sportowych w dwóch kategoriach wiekowych – „Rekrut” i „Terytorials”. Wybrane konkurencje to na przykład: „Relaks celowniczego”, „Sprint sapera”, „Zaprawa poranna”, „Dostawa amunicji”. Będą też konkurencje o tak wyszukanych nazwach, jak „Wymagający porucznik”, „Surowy sierżant”, czy „Musztra z pojazdami”. Aby dołączyć do rywalizacji w ramach strefy „Wspaniała dwunastka” należy się wcześniej zarejestrować na stronie www.wotgames.wp.mil.pl.

Ponadto przygotowano strefę „Park Sprzętu Technicznego”, gdzie będzie można poznać wyposażenie i uzbrojenie oraz strefę „Plac apelowy” – miejsce na pogadankę z kombatantem, lub skosztowanie pysznej wojskowej grochówki. Tutaj  także, każdy zainteresowany służbą w WOT będzie mógł porozmawiać z rekruterami. Dodatkowo na pikniku przygotowany będzie punkt szczepień oraz punkt narodowego spisu powszechnego. 

Wojska Obrony Terytorialnej zapraszają na niezapomniane wrażenia sportowe do Grabowca w powiecie zamojskim (teren sołectwa Grabowiec Góra) w dniu 26 września br., w godz. 11-16. Podejmij wyzwanie, zbierz punkty i wygraj nagrody od Terytorialsów. 

Więcej informacji na stronie dedykowanej wydarzeniu: www.wotgames.wp.mil.pl.

– materiał nadesłany

wotgames plakat WOTgames – rodzinny piknik sportowy w Grabowcu

wotgames mapa piknikow WOTgames – rodzinny piknik sportowy w Grabowcu

zrzut ekranu 2021 09 21 o 103443 WOTgames – rodzinny piknik sportowy w Grabowcu

wotgames logo WOTgames – rodzinny piknik sportowy w Grabowcu

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments