Rozszczelnienie rury z kwasem na terenie stacji kolejowej w Bortatyczach [ZDJĘCIA]

0
258
fot. KM PSP Zamość

W zakładzie ATS, usytuowanym na terenie stacji kolejowej Zamość – Bortatycze, doszło do rozszczelnienia przewodu rurowego i wycieku roztworu kwasu solnego – to scenariusz ćwiczeń doskonalących z udziałem zamojskich strażaków, które przeprowadzono w dniach 14-16 września br.

Scenariusz ćwiczeń zakładał, że podczas trwania procesu oczyszczania (wytrawiania) stali w hali trawialni doszło do rozszczelnienia przewodu rurowego i wycieku 15% roztworu kwasu solnego. Do rozszczelnienia doszło na dolnym poziomie przy tacy zbiornika. W wyniku zdarzenia jeden z pracowników został poszkodowany. Pozostali pracownicy ewakuowali się. 

Główne cele ćwiczeń to: doskonalenie sposobów prowadzenia działań z zakresu ratownictwa chemiczno – ekologicznego, medycznego oraz współdziałania zastępów JRG z pracownikami zakładu, a także zapoznanie z obiektami zakładu oraz występującymi zagrożeniami.

– Jednym z dość istotnych elementów doskonalenia strażaków są ćwiczenia, które pozwalają lepiej przygotować się na możliwe sytuacje. Ćwiczenia są też niezmiernie potrzebne, szczególnie że w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Zamościu funkcjonuje Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego, zabezpieczająca południową część województwa lubelskiego. – tłumaczy Andrzej Szozda, rzecznik prasowy KM PSP w Zamościu.

Poprzedni artykułNowi ochotnicy w szeregach 2 LBOT
Następny artykuł„W hołdzie Bohaterom – cicha historia”. 77. rocznica obrony Brzezin
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments