Ponad 4 km nowej drogi w Gm. Radecznica

0
402
zdjęcie ilustracyjne, Pixabay

20 września 2021r. nastąpi uroczyste otwarcie nowej nawierzchni drogi powiatowej nr 3200L Zaporze – Radecznica – Stara Wieś na odcinku Zaporze – Radecznica długości ponad 4,3 km, wykonanej w 2021r. przez Powiat Zamojski w partnerstwie z Gminą Radecznica.

Dzięki przychylności Wójta i Rady Gminy w Radecznicy udało się przyśpieszyć poprawę stanu technicznego drogi, a nową nawierzchnią mogą się cieszyć nie tylko mieszkańcy, ale także turyści odwiedzający tę część powiatu oraz pielgrzymi licznie odwiedzający Sanktuarium i Bazylikę Św. Antoniego w Radecznicy.

Łączna wartość zadania wyniosła blisko 1,5 mln złotych, które samorządy wspólnie sfinansowały po 50% kosztów.

W ramach współpracy obydwu samorządów realizowane obecnie jest także utwardzenie miejsca postojowego przy Kapliczce Św. Antoniego na wodzie w Radecznicy.

Nie są to jedyne zadania drogowe realizowane na terenie Gminy. W tym roku rozpoczęto prace związane z przebudową ciągu drogowego Uście – Źrebce – droga wojewódzka nr 848 długości 10,8 km, który na długości 3,6 km przebiega po terenie Gminy Radecznica. Zadanie jest realizowane z dofinansowaniem ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg oraz przy wsparciu gmin: Radecznica i Sułów.

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments