Rowerzystka nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu

0
145
fot. KMP Zamość

Nieustąpienie pierwszeństwa było przyczyną wypadku, do którego doszło na skrzyżowaniu w miejscowości Trzęsiny. Kierująca rowerem wyjeżdżając z drogi podporządkowanej uderzyła w audi i przewróciła się na jezdnię. Z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Apelujemy o ostrożność na drodze.

O wypadku z udziałem rowerzystki dyżurny zamojskiej komendy został powiadomiony w sobotę kilka minut po godzinie 12.00. Do zdarzenia doszło w miejscowości Trzęsiny w gminie Radecznica. Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że kierująca rowerem 50-letnia mieszkanka Rzeszowa wjeżdżając na skrzyżowanie z drogi podporządkowanej nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu audi. 33-latek z powiatu przeworskiego, który kierował samochodem próbował ominąć rowerzystkę, jednak nie uniknął zderzenia. Kobieta uderzyła w karoserię auta, po tym upadła na jezdnię.

50-latka z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Policyjne badanie trzeźwości wykazało, że uczestnicy wypadku byli trzeźwi.

Szczegóły zdarzenia ustalają policjanci i apelują o ostrożność na drodze. Kierujący rowerami powinni zachować szczególna ostrożność, ponieważ w sytuacji zderzenia z pojazdem to właśnie oni odnoszą najpoważniejsze obrażenia.

info: starszy aspirant Dorota Krukowska – Bubiło/ KMP Zamość

 

Poprzedni artykułZAMOŚĆ: Mistrzostwa Zrzeszenia LZS młodzików w zapasach [WYNIKI]
Następny artykułRób zakupy online w sieci Carrefour razem z twoj spozywczy.pl
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments