Makijaż w podróży – jakie kosmetyki wybrać oraz na jakie formuły stawiać w cięższych warunkach?

0
159

Czasem ogranicza nas nie tylko miejsce, ale i ciężar bagażu. W takim wypadku na wagę złota jest każdy kilogram. Ważne jest też to, aby nasze kosmetyki nie były łatwo kruchliwe lub łatwe do rozlania. Jednym słowem każdy kosmetyk z tendencją do robienia brudu nie jest najlepszym rozwiązaniem. Jakie więc wybrać, aby uniknąć takiego problemu? Oto kilka przydatnych porad dotyczących pakowania kosmetyczki na wyjazd.

Zaczynając od makijażu oczu, najbardziej optymalną opcją będzie ograniczenie się do kilku wybranych, bądź najlepiej jednego cienia. Dobrym rozwiązaniem mogą okazać się cienie pojedyncze. Zajmą one stanowczo mniej miejsca niż cała duża paleta cieni, z której i tak użyjemy finalnie tylko parę kolorów. 

Zamiast klasycznych rozmiarów maskary warto zastanowić się nad zakupem miniaturki. Wiele marek oferuje swoje topowe produkty w pomniejszonych wielkościach. 

Przydatny okazać się może również zakup palety do konturowania, która zawierać będzie róż, puder, bronzer oraz rozświetlacz. Pozwoli to zrezygnować z brania 4 oddzielnie zapakowanych produktów, a co za tym idzie oszczędzamy znowu trochę miejsca. 

Ciekawym rozwiązaniem są również produkty w sticku. Zajmują mniej miejsca oraz nie wymagają dodatkowych produktów do ich aplikacji.  Wiele marek oferuje swoje produkty w ich pomniejszonych wersjach. Nie tylko maskary czy czy eyelinery, ale również podkłady czy korektory. 

Co do akcesoriów do makijażu, sprawa wygląda następująco. Dostępne są mniejsze wersje tych produktów. Ich rączka czy człon są po prostu krótsze. Jednak warto pomyśleć nad tym, aby nie brać wielu pędzli, gdyż wiele z nich możemy użyć do kilku różnych produktów na raz. Wiele przydatnych akcesoriów w bardzo przystępnych cenach znaleźć można na stronie https://kosmetykizameryki.pl/category/akcesoria-i-przybory.

Świetnym rozwiązaniem jest również gąbka do czyszczenia pędzli na sucho, która pozwala usunąć z nich produkt bez konieczności moczenia ich w płynie i wodzie, co oczywiście wymaga potem czasu na wyschnięcie. 

W podróży bardzo rzadko mamy warunki do wykonywania makijażu, takie jak w domu. Nawet jadąc do hotelu nie możemy nastawiać się na idealne do tej czynności warunki. Ze względu na te częste utrudnienia warto pomyśleć o zabraniu ze sobą małego lusterka podróżnego. Pozwoli ono na ułatwienie sobie malowania precyzyjniejszych miejsc. 

Szczególnie podczas lotu samolotem kluczowym jest, aby nasze kosmetyki porządnie zabezpieczyć. Najlepszym rozwiązaniem będzie wybór kosmetyczki z tworzywa nieprzemakalnego. Pozwoli to uniknąć zabrudzenia ubrań i reszty przedmiotów z naszej walizki w razie pęknięcia któregoś z opakowań. Wyjątkową uwagę należy również przykuć do opakowań z tendencją do łatwego otwierania się. Jeśli chcemy uniknąć wysypu bądź wylania jakiegoś kosmetyku na inne, warto byłoby zabezpieczyć go foliowym woreczkiem. W razie niechcianego otworzenia tylko woreczek zostanie pobrudzony, a reszta produktów pozostanie w nieskazitelnym stanie. 

Zastosowanie się do tych rad oszczędzić może nam nie tylko czas na sprzątanie czy pieniądze na wymianę uszkodzonych kosmetyków, ale również stres i zamęt związany z brakiem miejsca w walizce. 

Poprzedni artykułDużo nowych ofert pracy w Zamościu i okolicy
Następny artykułNajnowsze oferty staży z PUP Zamość
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments