Innowacja zamojskiego Elektryka najlepsza na Lubelszczyźnie!

0
758
fot. ZSP nr 3 w Zamościu

Innowacja pn. “Liga Patriotów”, realizowana przez Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 3 im. Armii Krajowej w Zamościu, została uznana przez Kuratorium Oświaty w Lublinie za najlepszą w wojewódzkim etapie konkursu “Kierunek – innowacja” organizowanego przez Ministra Edukacji i Nauki w kategorii II – Szkoły ponadpodstawowe. Opis konkursowy działań innowacyjnych przygotował Pan Radosław Oktaba, nauczyciel informatycznych przedmiotów zawodowych, który był pomysłodawcą całego projektu. 

E-sportowy projekt wychowawczo – patriotyczny „Liga Patriotów” był realizowany w zamojskim elektryku w roku szkolnym 2020/2021. Miał na celu rozwój postaw patriotycznych uczniów ZSP3 w Zamościu. Zakładał on połączenie zainteresowań młodych ludzi z poszerzeniem wiedzy historycznej, zwiększeniem umiejętności obsługi sprzętu komputerowego, kształtowaniem postaw patriotycznych oraz prospołecznych. Był przeprowadzony w formie sześciu tematycznych turniejów e-sportowych. Tematyką były ważne wydarzenia w historii Polski.  Inspiracją do przeprowadzenia innowacji pedagogicznej był pilotażowy projekt ministerialny „Gry komputerowe i wideo w szkołach”. Jego celem było rozwijanie kompetencji cyfrowych w zakresie bezpiecznego, efektywnego oraz odpowiedzialnego korzystania z gier komputerowych i wideo. W związku z wprowadzeniem nauczania zdalnego całość projektu została przystosowana do realizacji w trybie online. 

Innowację realizowali: dyrektor szkoły: Pani Ewa Bakun; koordynatorzy: Pani Monika Kaproń i Pan Radosław Oktaba; nauczyciele historii i biblioteki: Pani Magdalena Sak, Pani Edyta Krasucka, Pani Aleksandra Skowron, Pani Jolanta Mosiądz, Pani Marzena Mazur i Pani Anna Szozda; wychowawcy klas: Pan Sylwester Babiarz, Pani Joanna Bielak, Pani Agata Brykner,  Pani Monika Kaproń, Pan Marcin Kosecki, Pan Radosław Oktaba, Pan Paweł Sowa, Pani Ewa Szewc, Pani Irena Szwajkowska.

To nie jedyna ciekawa inicjatywa realizowana w Zespole Szkół Ponadpodstawowych Nr 3 im. Armii Krajowej w Zamościu. W tym roku szkoła obchodzi Jubileusz 100 – lecia, w ramach którego zaplanowano sporo interesujących wydarzeń.

innowacja start Innowacja zamojskiego Elektryka najlepsza na Lubelszczyźnie!

elektryk logo zarowka Innowacja zamojskiego Elektryka najlepsza na Lubelszczyźnie!

 

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments