GM. NIELISZ: Traktorzysta wjechał pod pociąg. Nie udało się go uratować.

0
251

Do tragicznego wypadku doszło w niedzielę 22 sierpnia tuż przed godz. 16.00 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Zarudzie (gmina Nielisz). Ciągnik rolniczy (C-330 URSUS), ciągnący przyczepę rolniczą zderzył się z lokomotywą PKP Cargo. Niestety, pomimo podjętej reanimacji, kierującego pojazdem 58 – letniego mężczyzny nie udało się uratować.

Jako pierwsi na miejsce zdarzenia dojechali strażacy z OSP Złojec. Na miejscu zastali mężczyznę, który w wyniku zderzenia został wyrzucony z ciągnika i znajdował się na poboczu torowiska. Strażacy przystąpił  do resuscytacji krążeniowo-oddechowej, którą następnie kontynuowali strażacy z JRG Szczebrzeszyn. Czynności prowadzili ratownicy Zespołu Ratownictwa Medycznego, niestety lekarz stwierdził zgon 58-latka. 

W miejscu zdarzenia ruch kolejowy został wstrzymany. Dalsze działania zastępów straży pożarnych polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz pomocy grupie dochodzeniowo śledczej Policji.

Przypuszczalną przyczyną wypadku było niezachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. – informuje Andrzej Szozda, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej PSP w Zamościu.

W działaniach trwających niespełna 4 godziny wzięło udział: 6 zastępów gaśniczych: 2 z JRG Szczebrzeszyn 2 z JRG Zamość oraz zastępy z OSP: Złojec i Nielisz.

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments