ZAMOŚĆ: Biblioteczne spotkania z historią pod hasłem “zawsze Stylowy Baczyński”

0
139

20 sierpnia 2021 r. Książnica Zamojska organizuje Biblioteczne spotkania z historią, które będą odbywać się. W ramach tego przedsięwzięcia przy Letniej Czytelni Książki i Prasy na Rynku Wodnym w Zamościu (w razie niepogody w Bibliotece Głównej przy ul. Kamiennej 20) odbędą się:

– o godz. 16.00 spotkanie autorskie z Katarzyną Zyskowską-Ignaciak, autorką zbeletryzowanych biografii K.K. Baczyńskiego i Marii Skłodowskiej-Curie oraz licznych książek obyczajowych m.in. „Nie lubię kotów”, „Wieczna wiosna” czy trzytomowej serii „Upalne lato”.

– o godz. 17.00 w ramach wakacyjnego cyklu Wszystkie książki mówią… rozpocznie się spotkanie z poezją K.K. Baczyńskiego. Wiersze poety odczytają publicznie przedstawiciele służb mundurowych oraz harcerze.

Dodatkowo w namiocie Letniej Czytelni Książki i Prasy oraz online na stronie internetowej i Facebooku Książnicy dostępny będzie quiz Zagadki Stulatki, każdy chętny będzie mógł sprawdzić swoją wiedzę na temat historii Biblioteki, kina „Stylowy” i Zamościa. Tradycyjnie odbywać się będzie także kiermasz książki używanej.

Po raz kolejny Książnica zaprosi także mieszkańców i turystów do zagrania w grę miejską na smartfona pt. Zamojskie Poga(duchy), przygotowaną przez Bibliotekę z okazji 440. rocznicy założenia Zamościa.

Zwolennicy wirtualnych spotkań z Biblioteką będą mogli obejrzeć prezentacje multimedialne Krzysztof Kamil Baczyński i Dawno temu w “Stylowym”.

plakat 04 ZAMOŚĆ: Biblioteczne spotkania z historią pod hasłem

Poprzedni artykułZAMOŚĆ: Mistrzostwa w strzelaniu z broni sportowej
Następny artykułPobiegli wokół Twierdzy – wyniki, dużo zdjęć i film
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments