Policjantka z Zamościa triumfuje w wyścigu ORLEN Tour de Pologne Amatorów.

0
213

Policjantka z Zamościa Monika Mazur zdobyła pierwsze miejsce w wyścigu ORLEN Tour de Pologne Amatorów Memoriał Ryszarda Szurkowskiego. Zawody odbywały się w Arłamowie pod honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji. O tytuł najlepszego w Górskich Mistrzostwach Polski Policji w Kolarstwie Szosowym rywalizowali policjanci z całego kraju. W kategorii kobiet najszybsza była Monika Mazur policjantka z Zamościa.

W odbywającym się w dniu 10 sierpnia 2021 roku w Arłamowie wyścigu ORLEN Tour de Pologne Amatorów Memoriał Ryszarda Szurkowskiego uczestniczyło 60 policjantów i pracowników Policji. Reprezentacji naszej formacji do pokonania mieli wymagającą trasę, na której ścigają się także kolarze zawodowi. Musieli pokonać 75 kilometrów, z górską prerią w Kalwarii Pacławskiej oraz licznymi wzniesieniami.

Do rywalizacji o Puchar Komendanta Głównego Policji stanęła policjantka z Zamościa Monika Mazur. Kolarskie zmagania zakończyła sukcesem, w kategorii kobiet nie miała sobie równych. Zdobyła I miejsce na podium i tytuł Mistrzyni Polski Policji.

W imieniu Komendanta Głównego Policji gen. insp. Jarosława Szymczyka puchary najlepszym policyjnym kolarzom wręczył Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie insp. Dariusz Matusiak oraz dyrektor Tour de Pologne Amatorów Elżbieta Lang.

To nie pierwszy sukces naszej koleżanki. Monika Mazur na koncie ma już medale zdobyte w wyścigach kolarskich o zasięgu ogólnopolskim i światowym. Serdecznie jej gratulujemy i życzymy kolejnych sportowych sukcesów. – mówi Dorota Krukowska- Bubiło, rzecznik prasowy KMP w Zamościu.

źródło: KMP Zamość

 

Poprzedni artykułPosłowie zagłosowali za utworzeniem Akademii Zamojskiej. Nowa uczelnia wchłonie UPZ
Następny artykułEmocje na Starcie
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments