ZAMOŚĆ: Spotkanie z Darią Solar – autorką obrazów do filmu “Twój Vincent”

0
156

Zamojski Dom Kultury zaprasza na niezwykłe spotkanie z malarką Darią Solar, która opowie o swojej pracy przy filmie „Twój Vincent”.

Spotkanie odbędzie się 17 sierpnia o godz. 18:00 w Herbaciarni “Galeria u Dziwisza” (Ul. Piłsudskiego 1, Zamość). Wstęp wolny.

Daria Solar – pedagog i artystka zamieszkała w Łodzi, członkini zespołu artystów tworzących oscarowy film „Loving Vincent”. W swoim malarstwie buduje odrębne przestrzenie pełne postaci uwikłanych w swój świat. Maluje tradycyjnymi technikami i ogromną wagę przywiązuje do warsztatu. Najważniejszym tematem i główną inspiracją pozostaje człowiek. W swojej wielowątkowej twórczości w poruszający sposób komentuje najnowsze technologie, a Jej hipnotyzujące postacie ludzkie i cyborgi uwikłane w symboliczną relację z maszynami przerażają i zmuszają do myślenia. Unikalnym tematem Jej malarstwa jest także pejzaż wewnętrzny. Obrazy inspirowane wewnętrznym życiem maszyn, szczególnie komputerów. Tu autorka wkracza w tajemniczy mikroświat podzespołów, złączy, mostów i chipów, żeby stworzyć zalane migotliwym światłem, na wpół abstrakcyjne pejzaże. / na podstawie Leonarda Art Gallery/

 „Twój Vincent”, tyt. ang. Loving Vincent – brytyjsko-polski, pełnometrażowy film animowany techniką malarską z 2017 roku w reżyserii Doroty Kobieli i Hugh Welchmana. Fabułę stanowi życie i śmierć Vincenta van Gogha. Scenariusz został stworzony przez reżyserów we współpracy z poetą i prozaikiem Jackiem Dehnelem. W 2017 r. „Twój Vincent” otrzymał Europejską Nagrodę Filmową za film animowany. W 2018 roku film otrzymał nominacje do Złotych Globów i Oscara w kategorii Najlepszy pełnometrażowy film animowany. W tym samym roku „Twojego Vincenta” nagrodzono dwoma Orłami, za najlepszą scenografię i najlepszy montaż.

21 daria solar afisz ZAMOŚĆ: Spotkanie z Darią Solar - autorką obrazów do filmu 21 daria solar kwadrat inter ZAMOŚĆ: Spotkanie z Darią Solar - autorką obrazów do filmu

Poprzedni artykułZa nami Rajd Rowerowy „Tour de Lubelskie” [FOTORELACJA]
Następny artykułKsiążnica zaprasza na zajęcia wakacyjne
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments