Warsztaty dla e-nergicznych czytelników

0
223

Książnica Zamojska zaprasza osoby 50+ i niepełnosprawne na cykl bezpłatnych warsztatów w ramach projektu „E-nergiczny czytelnik”, dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w następujących zajęciach:

    1. Warsztat z obsługi czytników e-booków

Zajęcia przeznaczone dla osób chcących korzystać z książek elektronicznych dostępnych w bibliotece. W ramach realizacji projektu zostaną zakupione także czytniki e-booków, co pozwoli wprowadzić do oferty biblioteki usługę wypożyczenia tych urządzeń.

    2. Warsztat z bezpiecznego korzystania z mediów społecznościowych takich jak Facebook czy Instagram

Na szkoleniu zostaną omówione najważniejsze zasady, które obowiązują przy tworzeniu i prowadzeniu treści w Internecie. Uczestnicy dowiedzą się jak przy pomocy social mediów korzystać z oferty kulturalnej i ją promować. Poznają pozytywne i negatywne przykłady i praktyczne porady, specjalnie dopasowane do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych.

 3. Warsztat z obsługi najbardziej popularnych komunikatorów m.in. Whatsapp, Messenger, Google Duo, Google Maps

 Na zajęciach uczestnicy nauczą się korzystać z najbardziej potrzebnych i ułatwiających dostęp do kultury narzędzi internetowych. Dowiedzą się m. in. jak zakładać i obsługiwać pocztę Gmail  oraz komunikować się online.

4. Warsztat “Kultura na wyciągnięcie ręki”

Zajęcia z wykorzystaniem tabletów i smartfonów, pokazujące jak dotrzeć do  oferty kulturalnej dostępnej online. W czasie szkolenia uczestnicy poznają przydatne aplikacje i nauczą się korzystać z bibliotek cyfrowych, wirtualnych galerii czy muzeów.

Czas trwania każdego warsztatu: 2,5 godz. 

Projekt ma na celu poszerzenie kompetencji cyfrowych osób 50+ i niepełnosprawnych oraz zachęcenie ich do aktywniejszego korzystania z  oferty kulturalnej dostępnej online.

Partnerem w realizacji zadania jest Zamojski Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Zgłoszenia przyjmujemy w sekretariacie Książnicy Zamojskiej (ul. Kamienna 20, pok. 12). Formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej biblioteki oraz na miejscu.  

Szczegółowe informacje tel.  84 627 11 54 w. 21 lub 31, mail:[email protected], [email protected]

Ilość miejsc ograniczona!

plakat 2 Warsztaty dla e-nergicznych czytelników

Poprzedni artykułPonad 100 policjantów, strażacy, psy, drony i śmigłowiec poszukiwały 51-latkę
Następny artykułIII ludowe spotkanie z zaśpiewem i przytupem już w najbliższą sobotę
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments