Szkolenie branżowe nauczycieli zamojskiej Budowlanki

0
190

14 nauczycieli Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 4 w Zamościu odbywało
od 5 lipca w Sewilli wakacyjne praktyki zawodowe, w ramach projektu „Budujemy markę ZSP4” – „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój
. 

Celem praktyk zawodowych nauczycieli ZSP4 w hiszpańskich przedsiębiorstwach była aktualizacja i poszerzenie wiedzy specjalistycznej w zakresie nauczanych przedmiotów zawodowych. Nauczyciele uzupełnili praktyczne umiejętności związane z wykonywaniem pracy na stanowiskach powiązanych z tymi zawodami. Dodatkowo, poznali wymagania współczesnych, europejskich pracodawców, metody i warunki pracy, co w przyszłości pomoże im dostosować nauczanie zawodu do potrzeb europejskiego rynku pracy. Wyjazd nauczycieli na zagraniczne praktyki pozwoli również na podniesienie poziomu kształcenia zawodowego w ZSP4 do europejskich standardów. 

W projekcie udział wzięło 6 nauczycieli z zawodu technik informatyk, 4 nauczycieli
z branży gastronomicznej, 3 z branży budowlanej oraz doradca zawodowy. 

Wszyscy biorący udział w projekcie nauczyciele przywieźli ze sobą nowe doświadczenia, pomysły do dalszej pracy na lekcjach przedmiotów zawodowych.

Wolne od pracy dni wypełniły wycieczki po Andaluzji. W pierwszy weekend wszyscy plażowali w portugalskiej Tavirze. Kolejny weekend uczestnicy spędzili na zwiedzaniu Kadyksu – “Ciudad que sonríe”, czyli “Miasta, które się uśmiecha”. Z największą przyjemnością odkrywali zakątki najstarszego miasta w zachodniej Europie. W niedzielę uczestnicy mieli okazję zobaczyć fascynującą Jaskinię Cudów (Gruta de las Maravillas), uważaną za jedną z najbardziej spektakularnych jaskiń w Hiszpanii. Dzieło to tworzyła sama natura przez miliony lat. Popołudniami wszyscy mieli okazję do zwiedzania największych atrakcji turystycznych Sewilli, przez wielu uważanej za najpiękniejsze miasto w całej Hiszpanii.

Szkolenie branżowe w ramach projektu „Budujemy markę ZSP4” było nowym i cennym doświadczeniem, podniosło umiejętności komunikacyjne i wpłynęło znacząco na rozwój zawodowy. Nauczyciele Budowlanki w ramach uczestnictwa w projekcie otrzymali certyfikaty potwierdzające odbycie stażu oraz dokumenty Europass Mobilność, wydawane przez Krajowe Centrum Europass i uznawane we wszystkich krajach EU.

0 Szkolenie branżowe nauczycieli zamojskiej Budowlanki

Poprzedni artykułNad zalewem pojawią się palmy. Prawdziwe
Następny artykułPonad 100 policjantów, strażacy, psy, drony i śmigłowiec poszukiwały 51-latkę
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments