Monika Romaszko brązową medalistką Mistrzostw Europy – GRATULUJEMY!

0
403

Mistrzostwa Europy!!!

Monika Romaszko została brązową medalistką Mistrzostw Europy w sztafecie 4x100m z rekordem Polski 44.54!!!

W dniach 15-18.07.2021r. odbyły się  lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy do lat 20 w Tallinie. Na zawodach nie mogło zabraknąć sprinterów z KS „Agros” Zamość. Nasi zawodnicy, zarówno Patryk Krupa, jak i Monika Romaszko przeszli eliminacje i zameldowali się na półfinałach sprintu na 100 metrów, które zostały rozegrane w czwartek (15.07) w godzinach popołudniowych. Monika Romaszko z czasem 11.78, a Patryk Krupa 10.77.   Niestety nasi sprinterzy swój udział zakończyli na półfinałach,  Monika Romaszko uzyskała czas 11.78, natomiast Patryk Krupa nabiegał 10.81.

Ostatniego dnia Mistrzostw Europy, odbyły się biegali w sztafetach 4×100. Brązowe medale zdobyły sprinterki, które w eliminacjach poprawiły też rekord Polski U20, a wśród nich znalazła się zawodniczka Agrosu Monika Romaszko. Już w porannych eliminacjach biało-czerwone sprinterki z czasem 44.54 poprawiły 5-letni rekord Polski juniorek. Tym wynikiem mocno zaakcentowały medalowe aspiracje. W popołudniowym finale długo biegły na czele, ale ostatecznie finiszowały jako trzecie z czasem  44.79.

– Ten wynik jest dużym szokiem, a przecież poprawiłyśmy też rekord Polski. Myślę, że w tym składzie pojedziemy na mistrzostwa świata juniorów – mówiła cytowana przez European Athletics Monika Romaszko (źródło: https://pzla.pl/aktualnosci).

W finale męskiej sztafety 4 x 100 metrów, w składzie której znalazł się nasz zawodnik  Patryk Krupa, biegnąc po pierwszym torze sprinterzy zajęli czwarte miejsce z czasem 40.30.

Zarówno Monice Romaszko, jak i Patrykowi Krupie oraz ich trenerom Panu Tomaszowi Muratowi i Panu Andrzejowi Gdańskiemu gratulujemy sukcesów.

218708572 3900076233434800 1039837319533915944 n Monika Romaszko brązową medalistką Mistrzostw Europy - GRATULUJEMY!

Poprzedni artykułZaproszenie na Rajd rowerowy „Tour de Lubelskie”