Ruszył internetowy serwis rekrutacyjny WOT

0
177

Chcesz wstąpić do WOT? Skontaktuj się ze swoim rekruterem.

Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej uruchomiło nowy serwis internetowy dedykowany rekrutacji. Pod adresem www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl każdy, kto myśli o wstąpieniu w szeregi terytorialsów może szybko i łatwo znaleźć bezpośredni kontakt do rekrutera ze swojego regionu.

Rekruterzy WOT to projekt, który funkcjonuje od niespełna roku, ale już przynosi bardzo dobre efekty w procesie naboru do formacji. Co siódmy żołnierz wcielony do WOT w 2021 roku podjął swoją decyzję po rozmowie z rekruterem. Na chwilę obecną jest 200 rekruterów w WOT, w tym ponad 30 na Lubelszczyźnie. 

Rekruterzy WOT to żołnierze – ochotnicy, którzy pełnią służbę, od co najmniej roku. „Naszym głównym atutem jest to, że my sami jesteśmy żołnierzami (…). Co za tym idzie, jesteśmy takimi samymi żołnierzami, jakimi staną się żołnierze zrekrutowani przez nas, zaraz po szkoleniu podstawowym”  – mówi jedna z rekruterek WOT st. szer. Diana Przepiórka. „Mieliśmy te same obawy, te same pytania. Tak samo zastanawialiśmy się, co będzie, gdy stawimy się na jednostkę, (…) na szkolenie. Dzisiaj, bazując na własnych doświadczeniach jesteśmy w stanie odpowiedzieć nowym rekrutom na wszystkie pytania, rozwiać ich wątpliwości”. „Staramy się wychodzić do ludzi. Inicjujemy spotkania. Ale i na ulicach miast prowadzimy akcje, których celem jest zainteresowanie służbą w Wojskach Obrony Terytorialnej. Naszym atutem jest nasz mundur i nasza postawa” – opowiada st. szer. Diana Przepiórka.

Rekruterzy przybliżają model funkcjonowania formacji oraz codzienny tok służby żołnierzy nie tylko poprzez rozmowę i przekazywanie faktów, ale również prezentując zdjęcia, filmy i dzieląc się własnymi doświadczeniami. Przygotowują tym samym przyszłych adeptów OT, do tego, z czym mogą się spotkać w szeregach OT, czego mogą od wojska oczekiwać jak również, czego wojsko może oczekiwać od nich. Ważne w pierwszym kontakcie jest również przekazanie informacji o tym, jakim warunkom fizycznym, psychicznym i emocjonalnym należy sprostać, żeby dostać się do wojska. 

Z rekruterami WOT można się umówić na bezpośrednie spotkanie w dogodnym miejscu i czasie, możliwy jest oczywiście kontakt telefoniczny lub mailowy. Kontakt do rekrutera z powiatu, w którym mieszka ochotnik, można znaleźć na stronie www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl, poprzez wpisanie nazwy powiatu.

Ta forma rekrutacji, oprócz możliwości pozyskania wiedzy „u źródła”, to również znaczne ułatwienie formalnego procesu naboru do WOT. Podczas spotkania rekruter może przyjąć wniosek o powołanie do terytorialnej służby wojskowej, więc ochotnik nie musi już fatygować się do Wojskowej Komendy Uzupełnień.

Koncepcja wsparcia systemu naboru poprzez wprowadzenie rekruterów jest częściowo wzorowana na modelu stosowanym w Gwardii Narodowej Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii czy krajach skandynawskich. Dotychczasowe doświadczenia WOT pokazują, że najlepszymi rekruterami są sami Terytorialsi, którzy działają w swoich regionach dla  lokalnych społeczności, z którymi się utożsamiają i którym służą.

 

Już dziś skontaktuj się ze swoim rekruterem WOT!
www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl
Zawsze gotowi! Zawsze blisko!

 

kpt. Damian Stanula, OFICER PRASOWY

2. LUBELSKA BRYGADA OBRONY TERYTORIALNEJ

Poprzedni artykułGM. ZAMOŚĆ: Cztery spektakle letniego teatru dla dzieci
Następny artykułZAMOŚĆ: Wzrost liczby turystów na trasie turystycznej
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments