ZAMOŚĆ/REGION: Szykuje się weekend pełen wrażeń [PROGRAM WYDARZEŃ]

0
432
zdjęcie ilustracyjne, Kurier Zamojski

Nadchodzący weekend przyniesie wiele ciekawych wydarzeń kulturalnych w Zamościu i regionie. O większości z nich już informowaliśmy na naszych łamach. Teraz zebraliśmy wszystko w jedną całość. Zobaczcie, gdzie warto się wybrać. Z pewnością nie będzie można się nudzić!

 

ZAMOŚĆ:

1. Spotkanie literackie „Wszystkie książki mówią…” – czytanie utworów literackich patronów 2021 roku.

9 lipca (piątek) godz. 17:00, Rynek Wodny.

Spotkanie zainauguruje działalność organizowanej przez Książnicę Zamojską – Letniej Czytelni Książki i Prasy. Ponadto posłuży promocji książki i czytelnictwa oraz Literackich Patronów Roku 2021.

Szczegóły TUTAJ

 

2. Otwarcie wystawy „Lech Majewski w Zamościu. Plakaty, książki, płyty”

 

9 lipca (piątek) godz. 18:00, BWA Galeria Zamojska, ul. Staszica 27

 

Wystawie towarzyszy ekspozycja plenerowa powstała we współpracy z Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Sponsorami jest Drukarnia Attyla i Restauracja „Verona”.

 

Szczegóły TUTAJ

 

 

3. Spektakl “Bruno Sznajder” w wykonaniu Teatru Latarnia Borki/Podlasie

 

9 lipca (piątek) godz. 21:30, Dziedziniec Wewnętrzny Pałacu Zamoyskich, czas trwania: 60 minut, bezpłatna wejściówka

 

Przedstawienie odbędzie się w ramach trwającego 46. Zamojskiego Lata Teatralnego. Spektakl „Bruno Sznajder” – to krótka tragikomedia napisana z dramaturgiczną maestrią typową dla Sławomira Mrożka. Ciekawostką jest fakt, że sztuka została napisana w latach 70, a odnaleziona zupełnie niedawno i opublikowana w 2010 roku w tomie Sztuki odnalezione. Czy tematy poruszane przez Mrożka jakkolwiek się zestarzały? Tadeusz Nyczek w posłowiu do Sztuk odnalezionych pisze: „…może danie wcale nie jest takie zimne i wystarczy je tylko podgrzać….” Teatr Latarnia zabiera się zatem do podgrzewania. Na gorącej patelni Lis, Kogut i Bruno Sznajder. Pomiędzy nimi przewrotna gra, w której odsłaniają się kolejne ludzkie przywary przypominając, że nadal „żyjemy w mało ideowych czasach…”.

 

 

4. Legendy Dawnego Zamościa – inscenizacje inspirowane historią XVII-wiecznego Zamościa.

 

9-10 lipca (piątek, sobota), początek godz. 18:30, Kazamata Wschodnia Bastionu II (wejście od strony Furty Wodnej), wstęp wolny.

 

Na inscenizacje zaprasza Stowarzyszenie Turystyka z Pasją. W piątki można zobaczyć Legendę Stołu Szwedzkiego, a w soboty Przekazanie okupu Chmielnickiemu. Legendy są inspirowane wydarzeniami związanymi z siedemnastowiecznymi oblężeniami Zamościa.

 

 

5. Oficjalny turniej FIBA w koszykówce 3×3 o Puchar Prezydenta Miasta Zamość

 

10 lipca (sobota), Ośrodek Sportu i Rekreacji, ul. Królowej Jadwigi 8

 

Szczegóły: http://osir.zamosc.pl/twierdza-zamosc-3×3-cup-2021/

 

 

REGION:

 

1. Dni Tomaszowa Lubelskiego 2021

 

10-11 lipca (sobota, niedziela), Park Miejski w Tomaszowie Lubelskim, Stadion Miejski OSiR Tomasovia.

 

Na sobotę, 10 lipca zaplanowano otwarty turniej szachowy o puchar burmistrza miasta w sali klubowej TDK oraz animacje dla dzieci w Parku Miejskim. W niedzielnym (11.07) programie imprezy znalazły się natomiast: Charytatywny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Marszałek Sejmu RP Elżbiety Witek, program muzyczny dla dzieci oraz koncerty gwiazd – zespołów Daj to Głośniej oraz Enej.

 

Ponadto w programie festynu: przejażdżki kucykami, dmuchańce, pokazy Tomaszowskiej Akademii Sztuk Walki, Roztoczańskie klasyki, stoiska gastronomiczne i handlowe, rękodzieło.

 

Szczegóły: TUTAJ

Poprzedni artykułUWAGA. Dzisiaj policja prowadzi specjalne działania na terenie całego kraju!
Następny artykułSokoły są już na wieży ratuszowej. Można je oglądać NA ŻYWO
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments