46. ZLT trwa. Za nami koncert “Bończyk śpiewa Młynarskiego”, przed nami spektakl „Wall Cracks”

0
327
fot. ZDK

Wczorajszy koncert “Absolutnie czyli Bończyk śpiewa Młynarskiego” zgromadził sporą grupę słuchaczy. Koncert rozpoczął się o godzinie 21.30 na Rynku Wielkim w Zamościu i był jednym z wydarzeń towarzyszących 46. Zamojskiemu Latu Teatralnemu. Publiczność wysłuchała znanych i lubianych przez kilka pokoleń Polaków utworów mistrza Młynarskiego m.in. “Bynajmniej”, „Daj,des”, “Ogrzej mnie”, “Jeszcze w zielone gramy” czy “Jesteśmy na wczasach”.

A już w najbliższą środę (7 lipca) Zamojski Dom Kultury serdecznie zaprasza na kolejne wydarzenie ZLT – spektakl „Wall Cracks” w wykonaniu włoskiego Teatro Due Mondi. Spektakl odbędzie na Rynku Wielkim w Zamościu, początek o godzinie 18:00. Wstęp wolny.

„Wall Cracks” – to spektakl o granicach i barierach, których nie można przeskoczyć i przez które nie da się przeniknąć. To co nas dzieli narasta z dnia na dzień. Przyjmuje formę murów, które wyglądają jak wielki labirynt widoczny nawet z powietrza. „Podróżujący” – imigranci, uchodźcy zostają zatrzymani przez te wzrastające budowle, próbują przebić je, przedostać się przez nie na drugą stronę, ale zostają pokonani. Jeśli nie jesteś posiadaczem ważnego paszportu twoja droga kończy się tam, gdzie zaczyna się labirynt murów. Mury – te dosłowne i te wznoszone w ludzkich umysłach, to głównie strach przed nieznanym, przed Obcym. Szacunek i zaufanie rodzą się wtedy, gdy znikają uprzedzenia, gdy robimy coś razem, kiedy napoimy spragnionych, pomożemy zmęczonym dźwigać ich bagaż, kiedy obudzimy się pod tym samym – wspólnym niebem. Wtedy pojawią się spękania w murach i w końcu po tym co nas dzieli, zostaje tylko pył. Spektakl obrazuje jak nasza ignorancja, lęk przed nieznanym dzieli świat i jego mieszkańców.  Tylko poznanie likwiduje wszelkie uprzedzenia.

Tak wyglądał wczorajszy koncert 46. Zamojskiego Lata Teatralnego pt. „Absolutnie czyli Bończyk śpiewa Młynarskiego”.

Poprzedni artykułNa folkową nutę.
Następny artykułKsiążkomat może stanąć w Zamościu.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments