ZAMOŚĆ: Absolutnie… czyli Bończyk śpiewa Młynarskiego

0
287

Zamojski Dom Kultury posiada jeszcze w sprzedaży bilety na koncert piosenek Wojciecha Młynarskiego w wykonaniu Jacka Bończyka z towarzyszeniem muzyków. Koncert odbędzie się w najbliższą niedzielę (04.07) o godzinie 21.30 na Rynku Wielkim w Zamościu. Będzie to jedno z wydarzeń towarzyszących 46. Zamojskiemu Latu Teatralnemu.

W programie znane i lubiane przez kilka pokoleń Polaków utwory mistrza Młynarskiego m.in. “Bynajmniej”, „Daj,des”, “Ogrzej mnie”, “Jeszcze w zielone gramy” czy “Jesteśmy na wczasach”.

Jacek Bończyk  – aktor, autor tekstów, scenarzysta i reżyser. Dał się poznać jako mistrz piosenki aktorskiej, a jego repertuar obejmuje zarówno utwory francuskich bardów, jak polskich poetów piosenki – Jacka Kaczmarskiego, Grzegorza Ciechowskiego. Najbliższy jego sercu jest jednak Wojciech Młynarski, z którym sam wielokrotnie współpracował i to teksty tego autora składają się na recital „Absolutnie czyli Bończyk śpiewa Młynarskiego”.

Sam Mistrz tak pisał o Jacku Bończyku:
Jacek Bończyk posiada wyjątkowe predyspozycje do zajmowania się piosenką aktorską. Po pierwsze jest utalentowany. Po drugie ma gruntowne przygotowanie zawodowe, jest dobrym aktorem dramatycznym. Po trzecie jest muzykalny i po czwarte wreszcie – posiadł w znacznej mierze umiejętność najtrudniejszą  – połączenia tego wszystkiego w sceniczny skrót. Bo piosenka aktorska bazuje na owym skrócie, jest tym rodzajem teatru, gdzie wszystko dzieje się szybko, na zagranie całej roli przypada nie więcej niż trzy minuty.

Jacek Bończyk Quartet: Jacek Bończyk – vocal, Michał Lamża – piano, Wojciech Gumiński – kontrabas, Szymon Linette – perkusja.

Bilet w cenie 12 zł do nabycia w ZDK, na biletyna.pl i godzinę przed wydarzeniem w namiocie organizacyjnym.

Sponsorami 46. ZLT są: PKO Bank Polski, Grupa PGE Dystrybucja i Veolia.

 

 

 

 

Poprzedni artykuł“Wszystkie książki mówią…” – spotkanie literackie na Rynku Wodnym
Następny artykułZAMOŚĆ: Przegląd talentów. Zabłyśnij z Książnicą.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments